Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Trucks využívá ve svých podnicích drony

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 4. 2019 • 21:07
4

Společnost Renault Trucks se rozhodla k zajímavému kroku a využívá drony při inventarizaci skladových zásob. Vedle toho pak francouzská značka používá drony i ve svém obchodě s použitými vozidly.

Společnost Renault Trucks začala ve skladech svého výrobního podniku v Lyonu využívat drony s cílem snížení fyzické zátěže svých zaměstnanců a zároveň zvýšení efektivity práce.

Drony jsou zde využívány pro inventarizaci a nahrazují doposud využívaný systém práce, kdy museli zaměstnanci v rozlehlých skladech využívat i dalekohledů pro přečtení kódů na komponentech uložených ve vyšších patrech.

Díky předem určenému letovému plánu se dron pohybuje ve skladu a načítá čárové kódy na paletách pomocí trojice na sobě umístěných skenerů. Společnost Renault Trucks uvádí, že tento systém je desetkrát rychlejší než původní řešení inventarizace.

Dron vedle načítání čárových kódů pořizuje z každé oblasti, kterou prolétá i fotografie. Ty jsou následně využívány při plánovaní dalšího rozmístění komponentů ve skladech. Operátoři navíc nemusí drony téměř vůbec řídit, protože jejich ovládání je prakticky autonomní a dohlížejí tedy jen na jejich letový plán.

Další využití dronů ve službách společnosti Renault Trucks probíhá v jejím středisku ojetých vozidel v Lyonu. Zde jsou létající pomocníci používání pro snímkování jednotlivých vozů.

Každý z dronů využívaných ve středisku ojetých vozidel má předem určený letový plán a během něj pořizuje sadu snímků konkrétního vozu. Celý proces focení údajně zabere pouhé tři minuty a následně jsou k dispozici snímky s vysokým rozlišením, které umožňují zájemcům detailní prohlídku vozu prostřednictvím www.used-renault-trucks.com.

Zdroj: Renault Trucks

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku