Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Trucks zahajuje prodej elektřinou poháněného modelu Master Z.E.

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 10. 2018 • 13:40
9
Zobrazit náhledy (9)
Renault Trucks zahajuje prodej elektromobilu Master Z.E. Renault Trucks zahajuje prodej elektromobilu Master Z.E. Renault Trucks zahajuje prodej elektromobilu Master Z.E. Renault Trucks zahajuje prodej elektromobilu Master Z.E.
Renault Master je v současnosti jediný model, který je společný pro značky Renault a Renault Trucks. Druhá jmenovaná jej nyní uvádí na trh v čistě elektřinou poháněných provedeních.

Renault Master Z.E. byl oficiálně uveden do prodeje v obchodní síti Renault Trucks. Díky svému elektrickému pohonu má toto vozidlo zajištěno přístup do jakýchkoli městských oblastí, včetně těch s přísnými dopravními omezeními.

K dispozici je model Master Z.E. v šesti verzích, z nichž jsou čtyři varianty furgonu a dvě varianty plošiny s kabinou určené k dostavbě, které jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny požadavky zákazníků pracujících v městském prostředí.

Renault Trucks uvádí, že Master Z.E. je poháněn elektromotorem o výkonu 57 kW a točivém momentu 225 N.m. Potřebnou energii dodávají lithium-iontové baterie s kapacitou 33 kWh, jejichž nabíjení na plnou kapacitu zabere kolem šesti hodin.

Maximální rychlost bude omezena na 100 km/h. Dojezd podle NEDC má být 200 km, ale výrobce uvádí í vlastní hodnotu, která se má v závislosti na provozu a zatížení pohybovat kolem 120 km.

Díky umístění lithium-iontových baterií pod předními sedadly je vnitřní objem nákladového prostoru u elektrického modelu Master Z.E. stejný jako u běžného modelu Renault Master s dieselovým pohonem.

Pro bezpečnost řidičů, přepravovaného nákladu a ostatních účastníků silničního provozu je Master Z.E. standardně vybaven couvací kamerou, zvukovou signalizací zpětného chodu a zrcátkem mrtvého úhlu. Vozidlo je dále vybaveno hlasovým výstražným systémem, určeným pro varování chodců ve chvíli, kdy se k nim přibližuje vozidlo jedoucí rychlostí v rozmezí 1 až 30 km/ h.

Renault Trucks zařadil model Master Z.E. do nové modelové řady elektrických vozidel, kterou dále tvoří vozidla Renault Trucks D Wide Z.E. a Renault Trucks D Z. E. Tato nová řada od 3,1 do 26 t je ideální pro provoz v městském prostředí.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud