Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Řidič nákladního auta, které kličkovalo na D1, měl 2,8 promile

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 6. 2. 2018 • 07:49
2
Bezmála tři promile alkoholu naměřili policisté v krvi profesionálního řidiče nákladního automobilu, který v sobotu odpoledne kličkoval na dálnici D1 ve směru z Ostravy na Olomouc.

Policisté vozidlo zastavili a devětačtyřicetiletého cizince, který seděl za volantem, převezli na protialkoholní záchytnou stanici. U soudu mu za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až roční vězení, řekl ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté z dálničního oddělení byli na kličkující nákladní automobil s mezinárodní poznávací značkou upozorněni v sobotu krátce po 13:00. "Policisté po chvíli podezřelé vozidlo dostihli a zastavili. Řidiče vyzvali k předložení dokladů a k podrobení se orientační dechové zkoušce na alkohol," uvedl Hejtman.

Policisty podle něj překvapil hned první naměřený výsledek, který u řidiče ukázal hodnotu 2,39 promile alkoholu v dechu. Podobné hodnoty byly zjištěny i při následných dvou zkouškách.

Řidič policistům nejprve tvrdil, že zvýšené hodnoty způsobily léky, které užil, protože je diabetik. Cizinec proto žádal odběr krve. "Ve zdravotnickém zařízení se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Dnešní výsledky rozboru krve potvrdily, že cizinec řídil pod vlivem alkoholu s hodnotou 2,81 promile alkoholu v krvi," uvedl Hejtman.

Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za které mu hrozí v případě odsouzení až roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. "Po vystřízlivění byl řidič zadržen a umístěn do policejní cely. Ve věci vedeme zkrácené přípravné řízení," dodal mluvčí.

Související články

Témata
6. 2. 2018 23:04
Kličkoval na D1.....
To přece my všichni...jinak to na tom staveništi nejde.... ;-)
6. 2. 2018 14:11
A co my s tím tady. Dejte to raději na Novinky.
Takových bude každý den.....
Jestli chystají o každém opilci za volantem samostatný článek, tak se máme na co těšit. :no: 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku