Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce Phantom Armoured: luxusní tank z Goodwoodu

Nadim Eid Nadim Eid 10. 4. 2007 • 01:23
2
7
Těm, kteří se dennodenně bojí o svůj život, nabídne automobilka Rolls-Royce svůj model Phantom i v plně obrněné verzi. Kouzlo této pancéřované varianty tkví hlavně v její zaměnitelnosti se sériovým Phantomem.

Poháněn je známou dvanáctiválcovou jednotkou 6,75 l disponující výkonem 338 kW při 5350 ot./min a točivým momentem 720 Nm při 3500 ot./min, stejnou jako u řadového modelu. Aby podvozek bez újmy zvládal hmotnost „brnění“, kterou musí sebou všude vozit, byl patřičně zesílen. Výrobce uvádí, že automobil odolá dokonce i nájezdu na menší minu. Továrnu v Goodwoodu opouští polotovar pancéřovaného Phantoma. Ten potom putuje k neznámému úpravci, kde je vůz dodatečně vybaven pancéřovými deskami, neprůstřelnými skly a vnitřek karoserie obložen polykarbonátem. Pomocí této dodatečné úpravy splňuje Phantom nejvyšší bezpečností hodnocení VR7, což znamená odolnost vůči všem ručním zbraním, granátům a slabším výbušninám.

Obrněný Phantom s označením Armoured se bude nejprve nabízet v Evropě a na Blízkém východě. Jako další přijde na řadu Amerika.

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
10. 4. 2007 11:55
Betonový obývák
No myslím, že vzhledem k vybavení různých zločinců je to skoro jedno, resp. když si někdo s RPG sedne někde na balkón, zapálí si a počká až budete projíždět, tak to máte spočítaný.. Co to má za pneumatiky? Má to dofukování? Bez gum totiž nikam nedojede a takže ten polykarbonát mu bude akorát tak na..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud