Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce Phantom Silver Edition: oslava stříbrného ducha

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 5. 6. 2007 • 23:01
3
22
Společnost Rolls Royce vyrobí 25 kusů vozů Phantom Silver, aby tak oslavila sté narozeniny modelu Silver Ghost.

Poprvé byl postaven v roce 1906, ale slavné jméno Silver Ghost mu dal až tehdejší generální ředitel Claude Johnson o rok později. Silver Ghost se prodával za cenu 305 liber a hned si začal budovat úžasnou pověst. Například tím, že v závodě Scottish Reliability Trial vyhrál zlatou medaili ve své kategorii pro rychlost, jakou zdolával skotské kopce a pro svou spolehlivost. Další z počinů, které zvýšily jeho prestiž bylo ustavení světového rekordu v jízdě bez zastávky. Silver Ghost urazil bez odpočinku celkem 27krát vzdálenost mezi Glasgow a Londýnem, což je bezmála 23.130 km. Od roku 1907 do ukončení výroby v roce 1925 bylo vyrobeno přes 6000 exemplářů, které našly kupce ve všech oblastech světa.

Jako poctu odkazu automobilu Silver Ghost je limitovaná edice Phantom Silver oděná do jedinečné stříbrné metalízy „Metallic Ghost Silver“. Je vybavena 21palcovými koly s chromovanými středy nebo soškou Spirit of Ecstasy (na automobilech RR od roku 1911) z ryzího stříbra na vrcholu mřížky chladiče.

V interiéru doznala speciální edice Phantomu oproti sériové podobě také několika změn, ze kterých jmenujme dvě nejzásadnější. První z nich je obložení interiéru z luxusní palisandrové dýhy „Santos Palissander“. Stejný materiál je také použit na dárkovou soupravu, ve které najdeme klíček od vozu, dva stříbrné řetízky pro klíček a speciální plnící pero od renomovaného výrobce Conway Stewart. Druhou změnou je možnost čalounění interiéru v kůžích Rose Leaf nebo Crème Light, kdy lemy sedadel a opěrky hlav nesou vyšívané logo dvou propojených R.

Člen představenstva a výkonný ředitel společnosti Rolls-Royce Ian Robertson říká o limitované sérii toto: “Silver Ghost je tak významný model v historii naší automobilky, že jsme cítili nutnost výročí sta let od jeho zrození náležitě oslavit. Jeho výjimečná spolehlivost, komfort, kultivovanost a tichá jízda byly totiž pro společnost Rolls-Royce stejně důležité v roce 1907 jako jsou dnes.

Související články

Témata
Avatar - VDC
9. 6. 2007 15:59
Re: Phantom
Jojo, 2U8 2288 - to znam. >:D
5. 6. 2007 23:39
Re: Phantom
Jo, stát vedle něj je zážitek, zjistíš, že na fotkách tovypadá jako auto a ono to zatím je AUTO. A sedět v tom, to se nedá popsat. Bohužel jsem neměl možnost v tom jet, jen sedět. Jo a ten Maybach je Horáčkův. Prodal Fortunu a hned si udělal radost. A tak to má být ne? :yes: Mimochodem on ten Maybach vevnitř není k zahození ;-)
5. 6. 2007 14:10
Re: nic moc
U těch nejdražších bezpochyby. Nevím jestli to platí i u Enza. Třeba Paul Newmann, čekal na svojí F40 myslím pět let.
5. 6. 2007 11:51
Re: nic moc
Nevím jak teď, ale před časem to u RR fungovalo tak, že si výrobce schvaloval kupce svých vozů. A věř mi, že nějaký miliony na kontě byly až tím posledním kritériem. Výběr souvisel se společenským postavením a s "vhodností" pro image značky. A myslím, že věděli, proč to dělaj. Díky tomu je to pořád značka, která má image s tak vysokou exkluzivitou, jako žádná jiná. Myslím, že jim nebude líto, že bys to nechtěl.
5. 6. 2007 11:26
Umelecke dielo
RR je aristokrat so vznesenym povodom. Je hand-made a very british :yes: Ta strieborna mu slusi :yes: Bravo RR
Články odjinud