Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce přichystal další speciální model. Prodá ho přes internet

Jan Zajíc Jan Zajíc 9. 5. 2019 • 17:24
12
Zobrazit náhledy (12)
Rolls-Royce Phantom Privacy Suite Rolls-Royce Phantom Privacy Suite Rolls-Royce Phantom Privacy Suite Rolls-Royce Phantom Privacy Suite Rolls-Royce Phantom Privacy Suite Rolls-Royce Phantom Privacy Suite Rolls-Royce Phantom Privacy Suite

Britská automobilka Rolls-Royce oslaví 115. narozeniny speciální verzí modelu Phantom. Kromě toho, že půjde o jediný takto vyvedený exemplář na světě, zvláštní je i způsob, jakým najde majitele.

Unikátní provedení vozu totiž firma nabídne v internetové dražbě společnosti RM Sotheby’s, která se uskuteční někdy na podzim.

Auto se veřejnosti ukáže možná i dříve, jistý náznak však Rolls-Royce poodhalí už tento týden u příležitosti otevření nového sídla aukčního domu RM Sotheby’s v New Yorku. Automobilka chce účastníkům události ukázat alespoň skicu vozu, který bude vyveden v červeném laku.

Víc informací zatím nemáme, očekáváme ale, že speciální Phantom nějakým způsobem připomene dohodu pánů Charlese Stewarta Rollse a Fredericka Henryho Royce ze 4. května roku 1904 - právě tehdy se tito podnikaví chlapíci dohodli na spolupráci.

Jsme také zvědavi na podrobnosti aukce a také na cenu, za jakou se výroční Phantom vydraží. Cena běžného modelu startuje na nějakých 10 milionech korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku