Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce ukázal druhý Boat Tail, je inspirovaný perlami

Filip Melich Filip Melich 23. 5. 2022 • 23:02
62
3
Zobrazit náhledy (62)
Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail Roll-Royce Boat Tail

Když si za stovky milionů necháváte stavět auto, má smysl, abyste do něj vtiskli trochu své osobnosti. Druhý ze tří Boat Tailů je proto inspirovaný perlami.

Výrobce luxusních aut z Goodwoodu, Rolls-Royce, staví vysoce individualizované modely Boat Tail, které se inspirovaly lodní tématikou. Vzniknou pouhé tři kusy, přičemž ten první se představil před rokem. Dle dostupných informací jsou jeho majiteli americký rapper Jay-Z a jeho žena, zpěvačka Beyoncé. Za svůj exemplář údajně zaplatili 28 milionů dolarů, tedy zhruba 645 milionů korun podle aktuálního kurzu.

Nyní se na víkendové Concorso d’Eleganza Villa d’Este představil druhý Boat Tail. Cenu neznáme a vzhledem k možnostem individualizace se může podstatně lišit od výše zmíněné částky. V každém případě ale mluvíme o autě s cenou v řádku stovek milionů korun. Neznáme ani žádné technické detaily, i když se dá předpokládat, že pod kapotou luxusního auta pracuje ikonický dvanáctiválec Rolls-Royce. Víme však, že majitel tohoto exempláře obchoduje s perlami, což ve značné míře ovlivnilo vzhled auta.

Lak karoserie nemá žádné oficiální jméno, ale značka jej popisuje takto: „Základem je pableskující směs perleťové a jemně růžové barvy. Přidány byly velké bílé a bronzové slídové vločky, jež laku dodávají unikátní perleťový vzhled, který se může v závislosti na světelných podmínkách mírně měnit.“ Kapota, která vizuálně přechází do čelní masky a světlometů, je rovněž unikátním lakem, tentokrát koňakové barvy s bronzovými a zlatými vločkami. Vrchní čirá vrstva tohoto laku je matná.

Detaily exteriéru pak obsahují růžové zlato, ale majitel se naštěstí rozhodl s ním neplýtvat. Některé části proto zůstávají chromované. Částečně chromovaná – a z druhé části pro Rolls-Roce netradičně lakovaná -  je také čelní maska vozu. Vyrobena byla z jednoho velkého kusu hliníku.

Na vrchu zadní části vozu jsou dřevěné desky z ořešáku královského, které se otevírají ve stylu motýlích křídel, tedy proti sobě.  Pod nimi je, stejně jako u předchozího Boat Tailu, piknikové vybavení, včetně skládacích sedátek a slunečníku. Téma perel se promítlo také do interiéru, například do přístrojového štítu a hodin ve středu palubní desky, pro jejichž výrobu klient Rolls-Roycu dodal perleť z vlastní sbírky. Automobilka sama si na práci s klientem pochvalovala jeho „rozsáhlé znalosti luxusu.

Video se připravuje ...

Stamilionové auto by mělo dostat ještě jednoho sourozence, na kterého jsme zvědaví. Dva dosud odhalené Boat Taily jsou sice v základu stejné, ale svým pojetím velmi odlišné. Perleťový Boat Tail nyní poputuje do údajně rozsáhlé soukromé sbírky zahrnující klasická i moderní auta.

Související články

Témata
Avatar - VDC
24. 5. 2022 10:41
...
K čemu to je dobrý? To si někdo myslí, že majitel bude sedět na těch židličkách?
24. 5. 2022 08:56
Ztracené písmenko
"Roll-Royce ukázal druhý Boat Tail, je inspirovaný perlami "

Někam se Vám tam ztratilo písmenko "s", ne?
Avatar - Roland Von Wagen
23. 5. 2022 20:04
Vypadá to pěkně.
Akorát mi k tomu nějak nesedí ty dvě rybářské stoličky a rachitické paraple zaražené do zadku.
Články odjinud