Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ruská Lada vyrobila 26miliontý vůz

16. 8. 2010 • 03:01
28
53
Zobrazit náhledy (28)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
AvtoVAZ, ruská automobilka, která prodává pod obchodní značkou Lada, tento týden vyrobila vůz s pořadovým číslem 26.000.000.

Automobilka AvtoVAZ letos slaví 40 let od spuštění výroby a za tu dobu vyrobila už 26 milionů aut. Z toho poslední milion od „kulatých“ 25.000.000 vzniklo v průběhu uplynulých 26 měsíců od června 2008.

Lada zveřejnila také zastoupení jednotlivých modelů v posledním milionu. Na této statistice lze dobře ilustrovat dvě skutečnosti – za celou svoji historii automobilka neukončila výrobu žádného ze svých významných modelů a o generačně starší Lady je v Rusku stále velký zájem.

Nejoblíbenější je řada Samara vyráběná nepřetržitě od roku 1984, dodnes ji žádá 26,6 % zákazníků. Druhé místo má moderní Priora (konstrukčně odvozený nástupce řady 110), která tvoří 25,3 % produkce automobilky.

Z pohledu Evropana je stěží pochopitelné, že „klasická“ dvojice 2105/2107 bez problémů drží s nejoblíbenějšími modely krok – má 24,1 %. Malá Kalina představuje 17,2 % výroby a terénní Lada 4x4 6,6 %.

Jubilejní kus, kterým je Lada Kalina, zamíří do firemního muzea. Automobilka dále chystá velké oslavy svého kulatého výročí. Jejich součástí bude představení nového modelu – typu 2190, jehož obchodní jméno bude vybráno pomocí ankety mezi zákazníky.

Témata
4. 9. 2010 14:29
Re: Ach jo
No, z těch filmů se toho moc nedozvíš, tam se právě často různě zařizovalo, aby tam stála nějaká pěkná auta. Realita tak růžová nebyla :-)
4. 9. 2010 14:27
Re: Ach jo
Jo, ještě jsi zapomněl na Peugeot 309, podle něho se poznávali veksláci. A pak Fordy Cortina a Sierra, dokonce i Scorpio, ale to uz jsi musel byt alespon okresni tajemnik :-) Akorát že většina slušných lidí, pokud jim neposílal valuty bohatý strýček, k takovému autu mohla přijít leda tak v loterii MON >:D
21. 8. 2010 11:47
Re: Setrvej v dobrém díle
:yes: >:D
21. 8. 2010 11:46
Re: S Ladou to jde s kopce
Asi jsi tam nikdy nejel. autz jak nasráno a zácpa na hodiny, okruh neokruh. No a asi si neuvědomuješ, že Moskva (aglomerace) má asi tolik obyvatel co celá ČR. Takže ten jásot ohledně okruhu bych tlumil, zejména va vazbě na ostatní dálnice v Rusku. Díry ve vedlejších ulicích a na periferii jsou taky chuťovka. Nezapomenu v tomto směru na jízdy na periferii Petrohradu, díra 2x3 metry s hloubkou metr. Já bych se tam bál jezdit, ještě že mně tam vždycky vozili místní nebo taxíkáři.
21. 8. 2010 11:40
Re: Ach jo
Hezký dlouhý článek, ale poněkud zbytečný. Sám potvrzuješ jenom to, co píší ostatní - těch PÁR SET západních vozů ročně si mohlo pořídit skutečně jenom tak procento vyvolených a o to tady jde. Jako malej to pamatuju. Doporučuji ti, abys sledoval nějaký film ze sedmdesátých nebo osmdesátých let a všiml si, co jezdí a stojí na ulicích. To, že se "něco" dalo sehnat, neznamená, že na to měli všichni bylo to běžně dostupné. Dneska je všechno "jenom" o penězích a tehdy v tom byly ještě jiné faktory. Dneska se dá taky sehnat třeba "zámek" jeho dostupnost je přibližně stejná, jako u toho Mercedesu, o kterém píšeš. Doporučuji ti, podívat se občas na pořad Retro na ČT, kupodivu - nikde není ta doba tak objektivně a dobře popsaná (bez ideologie a politiky)...kupodivu.