Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ruský úpravce nacpal do Nivy techniku BMW. Lada teď má 250 koní

Jan Zajíc Jan Zajíc 10. 2. 2021 • 07:31
11
1
Zobrazit náhledy (11)
Lada Niva Lada Niva Lada Niva Lada Niva Lada Niva Lada Niva

Lada Niva, známá také jako Lada 4x4, má spoustu dobrých vlastností, rychlost ale mezi ně nepatří. Tahle úprava to do velké míry napravuje.

Ruský úpravce No Name Expert totiž Ladu vybavil novou technikou. A protože se specializuje na modifikace vozů značky BMW, sáhl po dílech z vozů právě bavorské automobilky.

K pohonu si vybral vznětový turbodiesel N47, naladěný na 250 koní, do motorového prostoru Nivy se prý krásně vešel. Instalace naftového dvoulitru přitom přináší dvě vítané vlastnosti: Lada zejména podstatně zrychlila, nyní údajně zvládne akceleraci z klidu na stovku za nějakých 6 sekundy, ale také je poměrně úsporná. Motor roztáčí zadní kola.

Pohled do interiéru pak naznačí, že jen u pohonné jednotky úprava neskončila. V kabině se objevuje spousta bavoráckých dílů, včetně startovacího tlačítka, ovládání světel, budíků, volantu, panelů klimatizace a audio systému, infotainmentu s ovladačem iDrive, sedadel, loketní opěrky nebo třeba voliče automatické převodovky. I převodovka pochází z vozu značky BMW.

Díly německé automobilky se ovšem objevují také na podvozku, zadní zavěšení například pochází z kombíku řady 5 generace E61. Lidé z No Name Expert dodali ještě 20palcová kola.

Pozoruhodné také je, že úpravce si k přestavbě vybral poněkud otlučenou Nivu a její šrámy nechal plně odhalené. Ale o to víc je BMW Niva vlastně zajímavější... 

Související články

Témata
11. 2. 2021 11:54
Hurá...
tak Láďa jeď!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud