Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Samsung XM3 Inspire se představuje světu. Je to předobraz SUV-kupé od Renaultu

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 29. 3. 2019 • 19:55
6
6
Zobrazit náhledy (6)
Samsung XM3 Inspire

Nově představený koncept připomíná světu, že stále ještě existuje značka Samsung. Její poslední koncept má blízko k sériové výrobě.

Novinku francouzské automobilky Renault asi netřeba připomínat. Je to stylové SUV-kupé jménem Arkana, které je zatím určeno výhradně pro ruský trh. A toto auto se nyní dočkalo sourozence. Samsung totiž odhalil koncept vozu XM3 Inspire, jenž právě z Arkany vychází.

Nějaké kosmetické úpravy ještě můžeme očekávat, stále jde jen o koncept. Zřejmě ale nebudou tak velké, vystavené auto se totiž tváří jako sériový model. Automobil opravdu zamíří do sériové produkce a bude vznikat výhradně pro jihokorejské zákazníky. Arkana se představila v srpnu loňského roku na moskevském autosalonu. Zatím to vypadá, že evropský trh se nedočká.

Nenechte se zmást, automobilka Samsung nemá nic společného s firmou Samsung Electronics vyrábějící chytré telefony a další elektronická zařízení. Značka Samsung Motors vznikla v roce 1994 a o čtyři roky později odstartovala prodej automobilů. Dva roky poté se stala dceřinou společností Renault a nyní je její oficiální název Renault Samsung Motors.

Start sériové výroby SUV-kupé s netradičním odznakem je naplánován na první polovinu roku 2020 a vznikat bude v jihokorejském Pusanu. Ještě předtím si veřejnost může koncept prohlédnout do 7. dubna na autosalonu v Soulu.

video

Související články

Témata
30. 3. 2019 17:51
Re: Mysleli byste si, že je to auto
A jak souvisí Ssangyong s článkem o Samsungu? :-O
Avatar - WinDiesel
30. 3. 2019 09:40
Re: Mysleli byste si, že je to auto
Ssangyong je vlastněn firmou Ind & son, takže žádný Rendlík, Ádo. :-! Smolík pacholík. Ssangyong má nějaké genetické vazby na Mercedes, motory má odvozené od motorů Mercedes, převodovky také. Renaultí geny tam opravdu nejsou … ;-)
Avatar - Ada je zase tady
29. 3. 2019 15:44
Mysleli byste si, že je to auto
a on to je ve skutečnosti jen rendlík... :no:
Avatar - pradeda777
29. 3. 2019 15:24
Re: Krizenec
Hezké. Proč něco takového nedokáže sesmolit BMW?
Avatar - WinDiesel
29. 3. 2019 15:11
Re: Krizenec
Je spousta pěkných kříženců a za toto bych se nestyděl. Vždyť BMW má co se týče designu jen ty ledvinky a ty nějak obalí a je to, a kolikrát je to hnus a nablýskaná bída, motory 3-válce, což třeba opovrhovaná firma Sssangyong tak hluboko neklesla.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud