Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Saturn + Renault? Američané mají zájem o francouzskou techniku

31. 7. 2009 • 04:37
23
Ze značky Saturn se v posledních letech stala americká obdoba Opelu. Budoucí majitel značky Robert Penske by rád na tento trend navázal, Saturny chce stavět s využitím techniky od Renaultu.

General Motors už se značkou Saturn ve svém portfoliu nepočítá a jejím majitelem se má stát Penske Automotive Group, firma bývalého závodníka Rogera Penskeho. Tento automobilový podnikatel má zájem pokračovat ve výrobě menších modelů pro americký trh a pod jejich karoseriemi by uvítal techniku od Renaultu.

Francouzská automobilka již oficiálně potvrdila, že jedná s Penskem o dodávkách dílů i celých aut. Původní verze byla, že Renault o spolupráci nemá zájem, později ale mluvčí upřesnila, že pokud bude kontrakt realizován, bude se jednat čistě o záležitost Renaultu. Aliance Renault-Nissan tak zůstane mimo hru. Zatímco Nissan je na americkém trhu aktivní, Renault se odsud stáhl před dvaceti lety. Situaci ale lehce komplikuje skutečnost, že Saturn je v USA konkurentem právě Nissanu.

Představa Francouzů o způsobu spolupráce je jasná. Bez ohledu na konkrétní formu – tedy zda půjde o dodávky celých aut z Koreje od Samsung Motors, dodávky dílů a větších celků nebo jen o postoupení technologií – bude kontrakt v režimu OEM deal. V terminologii aliance Renault-Nissan to znamená sdílení techniky s dalšími automobilkami z čistě ekonomických důvodů, partnerství se Saturnem tak nepovede ke vstupu Renaultu na americký trh. Jako OEM deal nyní funguje například společná výroba užitkových vozů s Opelem nebo prodej Nissanu Tiida pod značkou Chrysler v Jižní Americe.

Témata
7. 8. 2009 11:49
Ze značky Saturn se v posledních letech stala americká obdob
...ani bych něřekl, v nabídce Saturnu je jediný Opel, a to Astra. Na oplátku si Opel zase od Saturnu "půjčil" model Sky (Opel GT), model Vue stejně jako Opel Antara je zase vypůjčený Daewoo Winstorm MAXX a zbývající modely Aura a Outlook nemají s Opelem taky nic společného (vyjma toho, že patří/patřily do stejného koncernu GM).
Avatar - Ricardo
3. 8. 2009 11:13
Re: Dalsi hrebik do rakve firmy rednlik a syn
>:D :yes:
3. 8. 2009 09:40
Re: Dalsi hrebik do rakve firmy rednlik a syn
kdybys netrávil každou chvíli v pitevně a sem tam skočil i na přednášky psychiatrie, věděl bys, že bláznům se zásadně neodporuje, nemají se provokovat a pod. Oni pak totiž chytnou "brutální zátah" a na pitevně můžeš skončit ty sám >:-[]
Avatar - Ronault.
3. 8. 2009 01:39
Re: Dalsi hrebik do rakve firmy rednlik a syn
Víš Ádíku, ty kdybys nebyl taková naivka krátkozraká, tak bys možná i některé věci poznal, třeba to, že článek pod kterým diskutuješ je dobré si přečíst, ať nejsi za ještě všetšího ňoumu, než tady o tobě hlásá tvůj nick. ;-)

O tobě tvůj nick toho tady hlásá hodně, v čem ale jezdím, to bys dle mého nicku neuhodl, přecejen na takové myšlenkové pochody jsou tvá hospodská vyprávění trochu chabá ;-)

Těch 1,7 mil. km jsi evidentně prochodil nebo projezdil jako zevlák stopem, když v sedmdesáti letech stále ještě pracuješ a nedosáhl jsi důchodu, který by tě uživil... nebo k tomu počítáš i ty léta, co jsi tahal kačera? Tam by se ty miliony daly nasbírat.

Jinak některé tvé poznatky z recenze k Mitsubichi jsou docela úsměvné, hlavně brutální zátah kolem 1800 otáček ti chybí... je však zajímavé, že ti ten brutální zátah nechybí v celém zbylém spektru otáček >:D

P.S.: Nikde jsem neříkal, že tě živí VW, oni by tě tam ani nechtěli ;-) >:D
Avatar - Ada je zase tady
3. 8. 2009 00:25
Re: Dalsi hrebik do rakve firmy rednlik a syn
Jeste stale jsi nepochopil, ze pravda je tam kdesi venku? Ne, nemel jsem R19 s rajchu, ale novou. Ne zadny rendlikar mi holku neprebral. Nemam zadne komplexy a auta si ze zasady kupuji vzdy nove. Ne nezivi mne VW. Ne nemam jen zakladni vzdelani.
Jenom se dost pohybuji po silnicich a za svych vice jak 50 let jsem najezdil neco okolo 1,7 mil. km. A tak uz mam s dovolenim na zaklade zkusenosti jiste pravo ke zevseobecnovani.
Takze komplex ma z nas dvou spise nekdo jiny. Doporucuji jednoduchou lecbu => kup si uz konecne poradne auto, at se tady nemusis s tim rendlikem ztrapnovat. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud