Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania dodává hasičské speciály pro letiště v Řecku

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 7. 2018 • 00:57
6
1
Zobrazit náhledy (6)
Scania P 490 6×6 pro boj s ohněm v Řecku
Scania pro společnost Fraport Greece připravila pětici hasičských vozidel. Dalších pět speciálů pro boj s ohněm má následovat.

Scania vyrobila své první hasičské vozidlo v době, kdy většina tehdejších hasičských sborů používala vozy tažené koňmi a ruční pumpy. Produkci hasičských vozidel se švédská značka věnuje již 105 let.

Nejen díky této tradici se pro hasičská vozidla značky Scania rozhodla společnost Fraport Greece, která provozuje čtrnáct mezinárodních letišť v Řecku a pro zvýšení jejich požární bezpečnosti objednala celkem deset speciálů.

Záchranná a hasičská vozidla jsou dodávána na letiště na ostrovech Korfu, Kefalonia, Kos, Mykonos, Mytilini, Rhodos, Samos, Santorini, Thessaloniki a Zakynthos. Tato letiště každoročně odbaví více než 20 milionů cestujících.

Scania připravila pro společnost Fraport Greece prvních pět vozidel P 490 6x6 osazených nástavbou značky Rosenbauer s nádržemi na 7000 litrů vody a 860 litru pěnidla. Všech pět vozidel disponuje čerpadly s hasícím výkonem 6000 litrů vody za minutu při tlaku 10 barů.

Dodávka zahrnuje i školení a ochranné vybavení pro posádky vozidel.

Scania je díky svému modulární systému schopná postavit těžká nákladní vozidla pro řadu aplikací. Základem je samozřejmě široká škála podvozků od relativně lehkých konfigurací 4x2 až po provedení 8x6 s jednou či více řiditelnými nápravami, na nichž lze postavit standardní hasičské vozidlo, letištní speciál nebo hasičský vůz pro průmyslové areály.

V nabídce je i široká škála kabin. Kromě obecně známého označení velikostí P, G a R jsou na výběr ještě posádkové kabiny CrewCab a modely se sníženým nástupem. Kabiny s nízkou a plochou střechou pak umožňují instalaci nástaveb s žebříky nebo plošinami, aniž by bylo třeba kabinu upravovat.

Související články

Témata
Avatar - euro89
29. 7. 2018 10:22
Thessaloniki
"Záchranná a hasičská vozidla jsou dodávána na letiště na ostrovech Korfu, Kefalonia, Kos, Mykonos, Mytilini, Rhodos, Samos, Santorini, Thessaloniki a Zakynthos." - Teda ale ze je to Thessaloniki poradne velkej ostrov. >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud