Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania řady L posloužila za základ pro výjimečné hasičské vozidlo

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 1. 2020 • 01:20
9
Zobrazit náhledy (9)
Scania L-Series Scania L-Series Scania L-Series Scania L-Series

Scania řady L s kabinou s nízkým nástupem se stala nosičem vysokozdvižné plošiny v souvislosti s požadavkem hasičské a záchranné služby Humberside na celkovou výšku vozidla.

Scania v souvislosti s omezením celkové výšky vozidla pro Hull ve Velké Británii, resp. hasičskou a záchrannou službu Humberside, provozující jej v tomto městě, zvolila za základ zástupce řady L s kabinou s nízkým nástupem a sníženou střechou.

Scania L 360 se právě díky zvolené kabině a konfiguraci třínápravového podvozku může i s nástavbou v podobě vysokozdvižné plošiny Bronto Skylift pochlubit celkovou výškou 3,55 metru, zatímco délka v konfiguraci pro jízdu je 12 metrů.

Vozidlo pro hasičskou a záchrannou službu Humberside se může díky svým celkovým rozměrům pochlubit vynikajícími manévrovacími schopnosti pro pohyb v městských ulicích a vypořádá se i se sníženými podjezdy.

Pohonná jednotka v podobě 9litrového vznětového motoru o nejvyšším výkonu 265 kW (360 k) a točivém momentu 1700 N.m zajistí potřebné dynamické schopnosti i při plném zatížení vozidla. Plošina se může zvednout až do výšky 45 metrů a unese až 500 kg. Součástí plošiny je mimo jiné i integrovaná vodní tryska s hasicím výkonem 3800 litrů za minutu.

Zdroj: Scania AB

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku