Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Seat: První snímek chystaného SUV

David Bureš David Bureš 27. 2. 2015 • 09:49
8
Španělská značka Seat v minulosti představila již dva koncepty SUV – Tribu a IBX. Letos bude následovat třetí.

Seat ve své nabídce zatím nemá vůz kategorie SUV. To se však změní, protože se ve Španělsku pracuje minimálně na dvou takových modelech. Náznak jednoho z chystaných SUV uvidíme již v Ženevě ve formě konceptu.

Španělský výrobce na svém účtu na Twitteru zatím zveřejnil první snímek vozu pro letošní ženevský autosalon. Fotografie ukazuje část přídě chystaného automobilu, respektive trojúhelníkový hlavní světlomet a ostře řezanou masku chladiče.

Seat plánuje minimálně dvě SUV. Jako první dorazí na trh v roce 2016 kompaktní model, o rok později bude následovat menší SUV. Španělský výrobce zvažuje také výrobu velkého SUV, nejprve však chce zjistit, zda zákazníci značky vůbec takové auto chtějí.

Minimálně jedno z chystaných SUV španělské značky se bude vyrábět u Škody, v továrně v Kvasinách. Zde bude vznikat i velké SUV mladoboleslavské značky, dosud známé jako Snowman. O lokalitě výroby rozhodly finanční náklady – vyrábět auto v Česku je levnější než ve Španělsku.

Témata
2. 3. 2015 15:52
Re: Seat SUV
Dvojče Škodovky ano, ale ne Yetiho. škoda má ve fázi testů nové, větší SUV, než je Yeti. Mělo by být na podvozku prvního Touaregu.
Co mám informace, tak vypadá moc dobře (alespoň škodovka).
1. 3. 2015 09:09
Re: Nejen výroba, ale i vývoj je ve Škodovce
Pouštíš tu pěkný kachny, protože tohle suv bylo plně vyvinuto v Martorellu a mělo se vyrábět v SEATu. VW nakonec rozhodl, že se díky nižším nákladům bude vyrábět v ČR. Společné budou pouze platformy a motory. Designově nebude mít se Škodovkou nic společného, tzn. nebude to Rapid/Toledo, krom toho ta tvoje škodůvka Toledo, alias hezčí Rapid žádnou výhrou pro SEAT není...
1. 3. 2015 08:22
Nejen výroba, ale i vývoj je ve Škodovce
Co mám zákulisní info, tak tohle "španělské" SUV je plně vyvíjeno ve Škodovce (spolu s dvojčetem Snowman, nebo spíš tenhle Seat je derivát budoucího Snowmana). Seat si akorát navrhl interier. U Rapidu/Toleda pochází všechno ze Škodovky, včetně interierů. Bohužel koncernová politika prosadila dřívejší představení "španělské" verze tohodle auta.
Avatar - peter_ko
28. 2. 2015 20:33
Re: Seat SUV
A čo je na tom také zvláštne že v ČR je lacnejšia výroba ako v Španielsku?
28. 2. 2015 12:38
pro Česko dobrý
myslím, že to zajistí práci lidem v Kvasinách :-) ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku