Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf automobilky Jaguar Land Rover rezignoval

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 27. 1. 2010 • 04:06
3
Britská automobilka Jaguar Land Rover je bez výkonného ředitele. David Smith totiž na svou funkci rezignoval. Dočasně bude post výkonného ředitele zastávat Ravi Kant.

David Smith již není výkonným ředitelem automobilky Jaguar Land Rover. Smith byl ředitelem automobilky od roku 2008, kdy nahradil zesnulého Geoffa Politese. Nového šéfa bude vlastník britské automobilky, kterým je indická společnost Tata Motors, teprve hledat. Kandidátem na místo výkonného ředitele by však mohl být podle tisku bývalý šéf evropské divize General Motors Carl-Peter Forster. K důvodům Smithovy rezignace se Tato Motors nevyjádřila.

Pod vedením Smithe se především z důvodu poklesu celého automobilového trhu propadly jak prodeje vozů značky Jaguar, tak prodeje vozů Land Rover. V minulém roce se prodalo 51 855 vozidel značky Jaguar, což bylo proti roku 2008 o 21 procent méně. Značka Land Rover vykázala loni prodeje ve výši 144 400 jednotek, což znamenalo meziroční pokles o 23 procent. Smith jako výkonný ředitel vedl dlouhodobé jednání s britskou vládou o státních zárukách za úvěry, které však byly loni v říjnu ukončeny poté, co se indické automobilce podařilo sehnat prostředky z jiných zdrojů.

Řízení automobilky Jaguar Land Rover se dočasně chopí Ravi Kant, výkonný ředitel automobilky Tata Motors a člen představenstva automobilky Jaguar Land Rover. Britská automobilka má v tuto chvíli v Británii tři továrny a zaměstnává 14 500 pracovníků. Od začátku hospodářské recese propustila zhruba 2 500 tisíce lidí.

Témata
Avatar - positivemind
27. 1. 2010 09:49
Re: ;-/
Hromadné vracení vozů od současných majitelů? Můžeš to přiblížit, přidat zdroj? Docela mne to zajímá...
27. 1. 2010 09:18
;-/
spise nez prodej novych, by meli zacit resit ten hromadne vraceni vozu od soucasnych majitelu...;-(
ja vim, neni cas na srandicky, tohle je vazna vec

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud