Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf GM: Z Opelů Cascada a Adam se stanou americké Buicky

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 25. 6. 2013 • 12:47
8
Koncerm General Motors chce pokračovat v širším využívání evropských modelů pro severoamerický trh. Pozornost vedení se nyní soustředí na dvojici stylových Opelů.

Evropské značky Opel a Vauxhall jsou sice stále ztrátové, ale řada z jejich aktuálních modelů je atraktivní pro zámořskou klientelu. Právě proto se Dan Akerson, generální ředitel koncernu, na konferenci investorů nechal dle Automotive News slyšet, že Opely Adam a Cascada chce vidět v showroomech značky Buick ve Spojených státech i Číně.

Buick, oslavující v letošním roce své 110. výročí založení, je již nyní v podstatě plně závislý na technice značky Opel. Jeho paleta modelů pro modelový rok 2013 obsahuje sedany Verano, Regal a LaCrosse, které více či méně využívají techniku i design Opelů Astra a Insignia. Crossover Encore je sourozence Opelu Mokka a Chevroletu Trax. Jediný model v současné nabídce Buicku, který není spřízněn s některým z vozů značky Opel je velké SUV Enclave.

Pro doplnění této palety modelů se v současnosti jeví jako ideální kabriolet Opel Cascada, který může rychle s relativně nízkými náklady pomoci k návratu jisté prestiže značky Buick na severoamerickém trhu a zároveň přispěje k oslabení image výrobce vozů pro důchodce. Proměna Opelu Cascada ve stylový kabriolet značky Buick by přitom mohla proběhnout podobným způsobem jako v případě proměny Insignie v Regal, což by znamenalo jen drobné zásahy do designu.

V případě Opelu Adam mířícího proti italskému Fiatu 500 a britskému Mini by se nejspíš odehrály výraznější změny v designu. Stále by se ovšem mělo jednat o stylový městský automobil, s nimž by měl General Motors i na severoamerickém trhu ideální odpověď na výše zmíněné konkurenty.

Témata
26. 6. 2013 10:04
USA - EU
Milý GM, když už odebíráš modely od Opelu, kterému se současné modely povedli na 1 s hvězdičkou mohl by jsi opel pořádně povzbudit a zvetdnout ho ze dna, protože tato automobilka si to vážně zaslouží. Pro nás evropany by jsi na oplátku mohl zaměřit asijské chevrolety s více americkým designem.
Avatar - Hittman
25. 6. 2013 18:40
Re: ŠÉF GM UŽ NÁM ŘEKL SVOJE, STAČILO, SBOHEM
Spíš miniaturu při tom srovnání... >:-[]
25. 6. 2013 17:01
Re: ŠÉF GM UŽ NÁM ŘEKL SVOJE, STAČILO, SBOHEM
A to si myslíte, že je někdo povinen dělat něco co je pro něj nevýhodné, protože je to pro druhého výhodné ? Ale když to říkali na Nóvě, to je jiná. Nechcete si se mnou zahrát výbornou hru stovka za padesát ? Čím víc stovek dáte, tím víc padesátek dostanete, a to se vyplatí !
Avatar - twistedTSD
25. 6. 2013 16:18
Re: ŠÉF GM UŽ NÁM ŘEKL SVOJE, STAČILO, SBOHEM
Když zákazníci chtějí zmenšeninu, dostanou zmenšeninu...
Avatar - Hittman
25. 6. 2013 15:08
Re: ŠÉF GM UŽ NÁM ŘEKL SVOJE, STAČILO, SBOHEM
To už opravdu chtějí kazit Ameriku Evropskýma rachotinama a zmenšeninama?? :'-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud