Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Shell tvrdí, že s FuelSave ušetří litr na nádrži

David Bureš David Bureš 20. 6. 2011 • 17:08
69
Nové složení aditiv může podle Shellu ušetřit až litr benzinu nebo nafty na jednu nádrž.

Shell uvádí na trh novou řadu paliv Shell FuelSave. Společnost tvrdí, že díky novému složení aditiv se dá tankováním tohoto paliva ušetřit až litr paliva na jednu nádrž. Shell nabízí jak Shell FuelSave Natural 95, tak Shell FuelSave Diesel.

Palivo Shell FuelSave používá nové složení aditiv a techniku SEI (Shell Efficiency Improver). Toto řešení pomáhá mazat motor v místech, kam se běžný motorový olej nedostane, například kolem horního pístního kroužku.

Díky tomu části motoru pohybují volněji, což vede k přenosu větší energie z paliva pro pohon kol. Také se v motoru tvoří méně usazenin.

Podle Shellu se dá ušetřit až litr paliva na jednu nádrž. Zároveň však britsko-nizozemská společnost dodává, že objem ušetřeného paliva záleží na typu vozidla, jízdních podmínkách a stylu jízdy.

Technici nové složení paliva testovali jak v laboratoři, tak na silnici. V rámci zkoušení proběhlo více než 400 individuálních testů na úsporu paliva.

Nezávislé testovací centrum využilo testy, v rámci kterých byla spotřeba paliva měřena během různých jízdních cyklů. Každé vozidlo bylo testováno 36krát během 6 měsíců a celkem během testů bylo najeto přes 7 000 kilometrů.

Vedle této řady nabízí Shell také paliva Shell V-Power, které bylo vyvinuté tak, aby aktivně čistilo palivový systém a chránilo motor. To vede k tomu, že palivo pomáhá vozu dosahovat maximálního výkonu.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
23. 6. 2011 07:00
Marketing
Další marketingová zlodějna od Shell. V-power diesel už jim nikdo nežere, tak zkoušejí něco nového. AŽ jeden litr.....na to může naletět jen blázen. Kdysi jsem tam taky tankoval, ale když mi začal blbnout DPF, tak jsem přešel na Vervu a naprosta spokojenost, jak se spotřebou, tak s projevem. Dalši 2 řidiči v rodině to pochopili, až když jim zamrzla nafta od Shell v autě a v obou servisech jim bylo potvrzeno, že nejsou první...
Avatar - Guttalax
22. 6. 2011 18:25
Fujtalbl
Natankoval jsem v Bohumíně Transeurope a auto bylo znatelně gumovější. Dnes AB oil Kunín a auto jede zase jak má.Co do toho ti šmejdi lejou! :no:
22. 6. 2011 17:24
problém s FuelSave
Začátkem června jsem bral poprvé benzín FuelSave v Praze (Švehlova) do Lexus GS. Po pár km se rozsvítila kontrolka motor managementu (VSC). Trvalo skoro celou nádrž, než si to na sebe "zvyklo". To se mi ještě nestalo, ať už jsem bral benzín od jakékoliv značky na jakémkoliv místě.
S Shell jsem skončil.
22. 6. 2011 08:27
Re: Usetrit muze, ale to je tak vse
no myslím, možná se pletu, že v benzínu nemáš DPF filtr, takže usazeninami to rozhodně nebylo - spíš na nekvalitní benzín houkla lambda, která zaznamenala "něco špatného" a vyhodila nestandartní hodnotu a rozsvítila "stromeček" a rozbušila srdce majitele..... Jinak k tomu šetření....... Jasně, že to šetří palivo - protože, když budeš v servisu na diagnostice a nebudeš jezdit, tak ušetříš spouuuusty paliva - sice zaplatíš na servisním nákladu - ale o tom v reklamě přece řeč nebyla...........
21. 6. 2011 22:47
Usetrit muze, ale to je tak vse
Pred mesicem sem jel z Francie do CR prumerna rychlost 140km/h, spotreba 7.6 Octavia RS benzin. Za hranicema v Plzni sem nahodne narazil na tento vynikajici novy setrivy benzin. Je to nove tak zkusim pred sebou dalsich 260km tak to otestujeme. Po 100km pri normalnich 130 po D1 se mi rozsvitila kontrolka usazenin ve vyfukovem systemu nebo jak se to jmenuje. Po dalsim natankovani u OMV a par ujetych kilometrech kontrolka zmizela. Normalne tankuju jen 98 a nikdy sem tu kontrolku nevidel. Takze co to vlastne setri?? Nervy urcite ne...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku