Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Silničář si posvítil na policejní rámy: Toto jste o nich nejspíš nevěděli

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 1. 2023 • 05:07
16
25
Zobrazit náhledy (16)
Po srovnání rychlosti bílá octavia pronásledovanou zatlačí na zadní kolo, následkem toho jsou hodiny modrého vozu Policejní rámy Policejní rámy Policejní rámy Policejní rámy Každý manévr pit stop je v pronásledovaném voze znát. Trénovat to hodiny, bolelo by nás celé tělo. Policisté ČR nacvičují PIT manévr Policisté ČR nacvičují PIT manévr Policisté ČR nacvičují PIT manévr Policisté ČR nacvičují PIT manévr Policisté ČR nacvičují PIT manévr

Trubkové rámy na přídích policejních vozů jsou v Česku stále častější. A další budou přibývat.

Co si představíte jako nedílnou součást výbavy policejního auta? Majáky, vysílačky… a v poslední době rovněž trubkové rámy. Ty se na přídích služebních vozů objevují stále častěji. A jak informuje redaktor Světa motorů Petr Slováček v nejnovějším díle Silničáře, další takové kusy budou následovat.

Kromě toho Petr zjišťoval, k čemu všemu smějí policisté pomocný rám použít. A hlavně kteří. Situace kolem nich totiž není úplně snadná. Všechno podstatné už se ale dozvíte v nejnovější epizodě přiložené výše.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Stejsn
26. 1. 2023 09:59
Re: Trubkové rámy a použití??
Cyklista na rozdíl od motoristy nemá kolem sebe tunu plechu, pásy a airbagy. Když do něj lehce šťouchneš autem, můžeš ho jednoduše zabít. A nemusí to bejt vůbec nějake zloděj nebo něco takového, ale klidně jenom ožrala, co jede na kole z hospody a nezastavit policajtům mu příjde jako dobrej momentální pivní nápad. Že s tím nemá co dělat v provozu je jedna věc, ale shodit ho z kola?
26. 1. 2023 08:48
Re: Kluk - pirát silnic
S první částí souhlas, kluka Ti nemusí být líto, já to považuji za nepřiměřenou cenu. Druhá část ohrožení ostatních účastníků provozu, kteří bez vlastní vůle, se stanou součástí policejní bariéry je pro mě nepřijatelné. Kdyby v tom autě do kterého kluk narazil nebyl řidič sám, tak zraněných a na zadních sedadlech možná i mrtvých mohlo být více. Kdo bude na ráně PČR v tomto typu zásahu neovlivní. Ona stačí i materiální škoda. Většina lidí nemá náhradní auto, bude muset doplatit spoluúčasti, amortizaci a pod. PČR by neměla mít právo pro přestupek vyvolat situaci obecného ohrožení. PIT manévr je podobná forma zákroku, i když mírnější.
Avatar - yarda
25. 1. 2023 22:12
Pokud cati budou chtít abych zastavil tak zastavím.
A budu dělat to co po mně budou chtít. A nebudu řešit 3,14čoviny.
Ale holt lidská práva grázlíků jsou přednější než lidská práva ochránců zákona.
:-(
Avatar - Mikesus
25. 1. 2023 12:13
Re: Pit manévr OK,
Pokud ujíždí motorkář, tak ho taky sundat. Cyklistu spíš ne než jo, podle situace. Jakmile ujíždí, tak bez ohledu na čem je, zastavit co nejdříve.
Pokud auto, tak až na bezpečném místě, aby se neohrozili případní chodci a jiní ridici, motorku a kolo okamzite, pokud hrozí, že by mohl ujet někde po chodníku apod. Ať si uvědomí, že ujizdet se nemá.
Avatar - Mikesus
25. 1. 2023 12:11
Re: Kluk - pirát silnic
Ja si to pamatuji. Kluk mohl zastavit, nezastavil a naboural. Málem zabil dalšího řidiče. Vyšetřování GIBS co si pamatuji nic nepřineslo a bylo vše v pořádku. Zastavili provoz na dalnici. Udělala se kolona a parchant do ní vlitnul. Viděl ji z daleka, ale myslel si asi, ze to bude jako v GTA. Za mne o jednoho nevychvanyho člověka méně. Spis chudák ten zraněnej řidič než rodiče.