Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto do září zvýšila provozní zisk na 1,2 miliardy eur. Velmi pomohl Kodiaq

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 28. 10. 2017 • 14:39
72
6
Zobrazit náhledy (72)
suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely suv skoda kodiaq novemodely
Škoda Auto zvýšila za první tři čtvrtletí provozní zisk o 28,3 procenta na 1,2 miliardy eur, tedy v přepočtu 30,8 miliardy korun. Uvedla to mateřská společnost Volkswagen Group.

Model Kodiaq se setkal s velmi pozitivním přijetím na trhu a významně se podílel na zvýšení prodeje. Škoda od ledna do konce září meziročně zvýšila prodej na 700.000 ze 606.000 vozů, uvedl Volkswagen.

Kodiaqa začala automobilka prodávat na začátku letošního roku, do konce září firma dodala 61.100 těchto vozů. Cena automobilu začíná na necelých 700.000 Kč. Na českém trhu je však největší zájem o nejvýkonnější provedení (2.0 TDI/140 kW 4x4) v provedení Style, které stojí bezmála milon korun.

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v České republice. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery. V celém světě zaměstnává zhruba 25.900 lidí a působí na více než 100 trzích.

Začátkem tohoto měsíce se v médiích objevily spekulace o přesunu části výroby z Česka do Německa. Zdroje automobilky agentuře Reuters řekly, že vedení a odbory Volkswagenu chtějí, aby se část produkce koncernové divize Škoda Auto přesunula do Německa a aby česká divize platila více peněz za sdílené technologie. Podle vyjádření Volkswagenu ale koncern v současnosti žádné změny u své české značky Škoda Auto nechystá.

Související články

Témata
15. 5. 2018 21:44
Škoda Auto
Wow, tak to je opravdu pěkné, alespoň na něco můžeme být jako Češi hrdí, i když je teď už Škoda vlastně u Volkswagenu. Teď už mi alespoň dává smysl to jejich zvyšování platů, o kterém jsem si četla tady - [odkaz] :-) Jen tak dále!
29. 10. 2017 14:39
Re: Ale mila redakcia.
Xindl jsi Ty...
Avatar - holden2
29. 10. 2017 12:48
Re: Ale mila redakcia.
i v nemecku je xindl co to fasuje
28. 10. 2017 16:44
Ale mila redakcia.
Niekedy mam pocit ze Skodovka, potom velka jama a potom ostatne automobilky. Takto ju vsetci v Cechach a na Slovensku protezuju. Ze by peniaze? Prave pre toto by som si to nekupil. Ja sa len cudujem Nemcom ....
Avatar - holden2
28. 10. 2017 12:39
podstatne je, ze
skodovka je hnuj pro dobytek. skodovkou jezdis protoze musis, skodovka se nekupuje ale fasuje

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku