Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto již letos vyrobila milion vozů. Rekord má na dosah

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 31. 10. 2017 • 19:16
6
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vyrobila do konce října jeden milion vozů a směřuje k ročnímu výrobnímu rekordu.

Milionového výsledku se firmě podařilo dosáhnout o několik týdnů dříve než minulý rok. Největší podíl na tom má podle automobilky zájem o modely Fabia, Octavia a Superb. Vyplývá to z informací, které dnes firma zveřejnila v tiskové zprávě. Loni Škoda Auto vyrobila a dodala zákazníkům celosvětově 1,127.700 aut.

Letošní rok je podle Škody Auto čtvrtým v řadě, kdy se jí podařilo vyrobit přes milion automobilů. K růstu výroby přispívá i SUV model Kodiaq, automobilka očekává zvýšení produkce i s modelem Karoq, který je aktuálně uváděn na trh. „V tomto roce směřujeme opět k novému výrobnímu rekordu," uvedl člen představenstva Škoda Auto pro oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.

Automobilka aktuálně vyrábí sedm modelových řad a více než 40 modelových variant. V tuzemsku má výrobní závody v Mladé Boleslavi, v Kvasinách a Vrchlabí a zaměstnává v nich na 30.000 lidí. Na výrobě se podílejí i závody koncernu Volkswagen a lokální partneři v Číně, Indii, Rusku, Kazachstánu, Alžírsku, na Ukrajině a na Slovensku.

Společnost chce v nadcházejících letech dál výrazně posilovat své aktivity v oblasti digitalizace, elektrifikace a internacionalizace. „Tímto způsobem chce Škoda Auto růst ve dvou dimenzích. Vedle zvyšování odbytu vozů budou zdrojem růstu také nové oblasti podnikání, včetně digitálních služeb v oblasti mobility," uvedla firma v tiskové zprávě.

Výroba vozů Škoda od roku 1991 vzrostla na sedminásobek. Tržby společnosti se za letošní tři čtvrtletí meziročně zvedly o 22 procent na 12,3 miliardy eur (asi 315,5 miliardy korun).

Související články

Témata
Avatar - Emel
1. 11. 2017 14:58
Re: kvantita není kvalita
Nemůžeš takhle vyzobat údaje, tu ze světových tabulek, tu z evropských... je potřeba si říct, o čem se chceš bavit.

Tržní podíl asi myslíš údaje z left-lane, tj. 4,09%-4,42%-4,34%-4,36%? No, pokles o 0,08% za 2015 a následný růst o 0,02% za 2016 asi není moc velké téma...

Prodeje Superbu v Evropě sice klesly (podle focus2move o 4,8%) , jenže on klesá celý segment dvouciferným tempem... Passat -12,9%, Mondeo -18,7%, Insi -14,7%. Takže pokud ti jde o tržní podíl, tak si Superb výrazně upevnil druhé místo za Passatem. A krom toho roste o 20% v Číně, takže v celkových číslech je v plusu (mimochodem, za září jako jediný model: [odkaz] ).

Připomínce o Samsungu a US taky nerozumím... Samsung se v US neprodává, kolik že se ho kde prodá? Prodávat Škodovky v US je sice hezká myšlenka, ale v první řadě je to něco, co by ze začátku stálo spoustu peněz.
1. 11. 2017 13:23
Tak ještě 4
miliony a malej soused bude jako "Hnujdaj". >:D >:D >:D
1. 11. 2017 08:25
Re: kvantita není kvalita
Ale to, ze treba Skoda od roku 2014 jemne ztraci market share v Evrope nenapisou.
Taky zavani v clanku, ze je to diky prodeju superbu, kterte oproti roku 2016 klesly v Evrope o 4.6 procenta.

Popravde to tahne nahoru Fabie,Octavie,Kodiaq, ale v clanku se uvadi, ze i Superb coz neni pravda.

Dockam se tady jeste nekdy vyvazeneho a kvalitniho clanku nebo to bude nadale PR VW?

Treba takove zajimave veci ze v midsize segmentu Renault proda vice Talismanu at uz pod vlastni znackou nebo pod Samsungem o cca 50 procent vice nez Skoda dosud. Tady je videt, ze kdyby Skoda vstoupila treba se Superbem na US trh byla by na tom lepe.
Avatar - Joky
31. 10. 2017 19:09
Re: kvantita není kvalita
to se nedovíš, protože by redakce musela dát papá prémiím...to jsou zakázaná témata!
31. 10. 2017 18:52
Re: kvantita není kvalita
Jeeeee tak to je super.A jak vážená redakce vypadají prodeje celosvětově?Zvládne tedy Renault/Nissan být světová jednička..nebo to urve koncern Toyota?
Články odjinud