Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto navzdory spekulacím chystá nástupce Superbu

Ondřej Láník Ondřej Láník 16. 9. 2010 • 12:11
86
19
Zobrazit náhledy (86)
Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto počítá s tím, že nejdražší model Superb bude mít v budoucnu svého nástupce.

Podle týdeníku Škodovácký odborář to prohlásil šéf koncernu Volkswagen Martin Winterkorn. Podle nedávných spekulací v tisku přitom naopak úspěch nejluxusnějšího modelu Škody Winterkornovi vadí, protože v testech poráží VW Passat.

"Není přece možné trestat někoho za něco, co dělá dobře a za dobrou cenu," řekl šéf škodováckých odborů Jaroslav Povšík. Podle týdeníku Ekonom by měl být vývoj nástupce Superbu dokončen v roce 2015. Do sériové výroby by třetí generace Superbů mohla naběhnout o rok později, přesný termín se ovšem ještě bude upřesňovat například na základě poptávky.

Škoda model Superb oživila po roce 2000. První novodobá generace, která se vyráběla v letech 2001 až 2008, vznikla v počtu 136.068 vozů. Nejlepším výsledkem tohoto Superbu byl ten z roku 2003, kdy se prodalo 23.135 vozů.

Aktuální provedení je výrazně úspěšnější, prodává se od roku 2008 jako liftback, od konce roku 2009 pak nově i jako kombi. Loni kombi do celkových čísel ještě loni nestačilo významně promluvit, ale celkových 44.548 prodaných vozů znamenalo další nejlepší výsledek modelu v historii.

V letošním prvním pololetí už bylo zákazníkům dodáno 47.830 Superbů, z čehož 16 tisíc tvořily verze Superby Combi.

Poptávka po této modelové řadě už několik měsíců převyšuje nabídku. Zákazníci, kteří mají o vůz zájem, musí na realizaci objednávky zadané do výroby čekat o několik měsíců déle nad obvyklé lhůty.

Škoda Superb - Dodávky zákazníkům
Model/rok2006200720082009
Superb20 98920 53010 164624
Superb II0015 48143 189
Superb Combi000735
Superb celkem20 98920 53025 64544 548

Témata
26. 9. 2010 10:35
Re: Tak kto to vlastne povedal?
Kdesi jsem četl, že 3,6 FSI tvoří asi 10% prodejů, což je dle mě velmi dobré číslo. A když se jen tak dívám na Superby po Praze a okolí, je jich dost, co má 4 laufy :-)
16. 9. 2010 19:38
Re: Tak kto to vlastne povedal?
Máš pravdu, stejně jako většina diskutujících kolem tebe, bohužel - do médií dneska přispívají pologramotná hovádka, která se ženou jen za senzacemi, podstatě věci nerozumí a na to, aby si něco zjistili jsou příliš líní. Mně by osobně zajímalo, kolik se prodá jakých kusů Superbu - kolik třeba těch čtyřkolek nebo těch 3,6 litrů....

Osobně si myslím, že těžiště škodovky je v oktávii a E-ntry a u oktávie si špičkové verze dovedu představit, u Superbu už méně. Znám několik lidí, co mají scouta v plné výbavě, ale neznám nikoho (ani z doslechu), kdo by měl Superba 3,6 litru. Když Superba, tak s dvoulitrem CR, maximálně s DSG, ale to zas tak velký luxus do boudoucna nebude...

Jinak si neodpustím už jednou uvedenou poznámku k téhle tématice - tady to sice není, ale v jiných diskuzích na téma nástupce Superba se nejvíc rozčilují ti, co v článcích o vlastním Superbovi píšou, jak je to hnusné a zbytečné auto.....
Avatar - Righ
16. 9. 2010 15:24
Vareni z vody
Je to sotva 2 roky, co je Superb II na trhu a v pripade kombi ani ne rok. Za takovy situace se muzem bavit leda tak o tom, jestli pristi generace bude nebo nebude a tady se da temer na 100% pocitat s tim, ze bude. Vzdyt prvni generace Supu dostala nastupce, aniz by se jednalo o kdovijak uspesnej model, zatimco druhy generaci se skvele dari a dokazala prodeje behem 2 let zectyrnasobit (!). Kanibalizace s Passatem je ciste marginalni (jedine u zakazniku - fyzickych osob) a zisk jde beztak do stejny kapsy.

Vzhledem k tomu, ze VW drzi u svych modelu vcetne faceliftu 7-9lety generacni cyklus (a jestli prijde nova Oktavka skutecne az 2015, jak psali v zarijovym AutoTIPu, tak to bude dokonce 11 let), videl bych moznej nastup treti generace Supu nekdy po roce 2015. A jakou bude mit v tuhle dobu Skodovka nebo VW modelovou politiku, kdo bude sedet v jejich cele a dalsi podobny otazky jsou v tuhle chvili mimo misu. Spekulovat tedy o tom, jaky verze Superbu III budou nebo nebudou mit 4x4 a o jinych technickych detailech je pak mimo misu na druhou.
Avatar - da_b0mb
16. 9. 2010 13:05
Re: Tak kto to vlastne povedal?
Dinar: logicky :yes:
Avatar - iudex
16. 9. 2010 12:57
Re: Tak kto to vlastne povedal?
Ano, toto je asi najbližšie realite. VW si dá záležať, aby budúci Sup nekonkuroval Passatu (a to najmä vo vnímaní záujemcov), a to najmä absenciou najšpičkovejších verzií, motorizácií či výbav, k čomu netreba veľké technické zmeny ani výdavky. Ako som písal, pravdepodobné je, že sa Superbu dočkáme, ale zrejme už nie s variantami, akou je dnes napr. 3,6 V6 4x4 DSG. Tým sa v rámci koncernu obnoví stav, aký bol zrejme odpočiatku zamýšľaný: Passat ako "viac ako mainstream" a Superb ako "budgetová alternatíva", ktoré síce v strede prelínajú, ale Sup začínajúci nižšie a Passat pokračujúci vyššie (na rozdiel od dnešného stavu takmer identických ponúk).

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku