Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda chce letos vyrábět i mezi svátky, odborům se to nelíbí

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 10. 2012 • 08:37
11
Škoda chce mít v zásobě dostatečný počet octavií třetí generace, s jejichž výrobou začne na konci listopadu.

Automobilka Škoda Auto chce letos vyrábět i bezprostředně po Vánocích, tedy 27. a 28. prosince. Mezi svátky přitom v uplynulých letech výroba v největší české automobilce stála. Firma chce mít nyní v zásobě co nejvíce vozů. Odbory však s požadavkem nesouhlasí, píše Mladá fronta Dnes (MfD).

Automobilka by ráda stihla v posledním prosincovém týdnu šest směn. To představuje asi 1600 vyrobených aut. Škoda chce mít v zásobě dostatečný počet octavií třetí generace, s jejichž výrobou začne na konci listopadu.

"Zatím je to otevřené a nedohodli jsme se. Vidíme to velmi neradi, hledáme proto alternativu," řekl deníku šéf škodováckých odborů Jaroslav Povšík. Podle něj má už mnoho zaměstnanců zajištěný pobyt na horách, případně jiný program. Řada agenturních pracovníků je ze zahraničí a na svátky odjíždějí za rodinami.

Koncern Volkswagen, pod který patří i Škoda Auto, přitom snížil výrobní plán pro letošní rok o zhruba 300.000 vozů kvůli poklesu poptávky v Evropě. Minulý týden proto v Německu na dva dny zastavil výrobu automobilů Passat.

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
9. 10. 2012 20:18
Železo se kouti má...
Peugeot by také rád vyráběl mezi svátky. Ale přeškolit dělníky na výrobu silestrovských rachejtlí chvilku trvá a něco stojí. >:D
9. 10. 2012 19:54
Re: no nevím
O svátcích jistě, ale tady se řeší co s regulerními pracovními dny :-) . Pro Škodáváky by bylo ideální být mezi svátky doma - tj. mezi Vánocemi a Velikonocemi a mezi Velikonocemi a Vánocemi...
Avatar - DidierA
9. 10. 2012 19:51
Re: Prudiči
Nebo s Kalouskem na pivo....myslím, že by si všichni měli vzít příklad z Británie a tolik to těm odborářům neměli žrát
9. 10. 2012 17:43
No jak myslí
Jen aby to nebylo poslední makání o svátcích na několik desetiletí. Možná by si ho měli užít.
Avatar - cerrbion
9. 10. 2012 14:24
Re: no nevím
neboj, oni to volno dostanou, jen jindy. Odbory zrušit.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud