Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda na Rally Monte Carlo: 10 Fábií S2000 a nový design soutěžních vozů

Michal Otruba Michal Otruba 7. 1. 2011 • 22:49
5
2
Za necelých 14 dní odstartuje nová sezóna a s ní i nový ročník série IRC. A tovární tým Škoda Motorsport má rozhodně co obhajovat…

Celkem 10 vozů Fabia Super 2000 se představí na startu legendární Rally Monte Carlo (19. až 21. ledna 2011). Tato soutěž otevírá zároveň novou sezonu Intercontinental Rally Challenge (IRC), ve které bude Škoda obhajovat titul šampionů jak mezi značkami, tak mezi jezdci.

Na startu se objeví tovární tým Škoda Motorsport s oběma úspěšnými posádkami – loňskými vítězi IRC Juho Hänninenem se spolujezdcem Mikko Markkulou a druhými v pořadí šampionátu Janem Kopeckým s Petrem Starým. Podpora projektu Škoda Motorsportu Fabia Super2000 našla v jeho průběhu pozitivní odezvu také u zastoupení Škody na mnoha zahraničních trzích. Na Rally Monte Carlo se tak s Fabií Super2000 představí například nová posila týmu Škoda UK Motorsport Andreas Mikkelsen, IRC šampión roku 2008 Nicolas Vouilloz, vítěz loňských tří závodů IRC Freddy Loix či Mark Wallenwein z týmu Škoda Auto Německo. Další Fabie Super2000 budou o výsledek v jedné z nejnáročnějších rally světa bojovat díky nasazení privátních týmů.

Tým Škoda Motorsport přijede do Monte Carla s inovovaným designem soutěžního speciálu, jehož charakteristickým rysem je zvýrazněný zelený barevný tón, tolik typický pro značku Škoda. Oproti designu z let minulých bude zelenobílá kombinace v „reverzní“ podobě. Na předních dveřích bude významným doplňkem logo „110 let motosportu“, jehož výročí Škoda Motorsport v letošním roce slaví.

Rally Monte Carlo startuje 19. ledna v okolí francouzského města Valence a končí nočními erzetami v horách u Monte Carla 22. ledna v brzkých ranních hodinách. Na závodníky čeká celkem 13 rychlostních zkoušek čítajících 337 soutěžních kilometrů a přes tisíc km přejezdů včetně pro toto období nevyzpytatelného počasí.

Tip: Podívejte se na časový harmonogram a startovní listinu Rally Monte Carlo 2011.

Související články

Témata
7. 1. 2011 18:55
Nejhezčí Fábie II
Je zajímavé, že zatímco mně osobně se líbící Fiesta úpravou na rallye ztratila, takhle Fábka vypadá dobře. Budu držet palce....
7. 1. 2011 16:22
hura za vitezstvim!
Kluci, budu vam vsem drzet palce, neni to mozna nejvyssi soutez (jak by mohli mnozi skarohlidi namitnout), ale to neznamena, ze vas neni videt! ;) Jedem Škodovky!! ;) :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud