Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Octavia hatchback? Nevšední vize by mohla konkurovat Golfu i Scale

Ondřej Mára
Diskuze (9)

Třetí karosářská verze mladoboleslavského bestselleru je sice velmi nepravděpodobná, nevypadala by však vůbec špatně.

Škoda Octavia se odnepaměti nabízela ve dvou karosářských provedeních: liftback a combi. Napadlo vás ale někdy, jak by vypadala třeba jako hatchback? Na Auto.cz nám tato myšlenka dlouhodobě není cizí, poprvé jsme se jí totiž zabývali již v roce 2004, nedlouho po představení druhé generace.

Video se připravuje ...

Tehdy šlo o aprílový žertík, přesto mu bývalí kolegové věnovali náležitou pozornost. Nyní se k Octavii v provedení hatchback vrátil náš redakční grafik, který připravil poměrně zajímavý grafický koncept čtvrté generace mladoboleslavského bestselleru. A nevypadá vůbec špatně.

Po B-sloupek přitom nejsou patrné žádné výraznější změny, ty začínají až u tvaru okna zadních dveří, sloupku a pochopitelně upravené linie střechy. Pohled na novou záď odhaluje tradiční světelný podpis, nápis Škoda mezi světly, decentní spoiler prodlužující linii střechy i naznačený difuzor s dvojicí zdůrazněných koncovek výfuku.

Octavia jako hatchback tak nevypadá vůbec špatně, současně se však nelze ubránit pocitu, že jí něco chybí. K Octavii ten už batoh zkrátka nějak patří. Je navíc krajně nepravděpodobné, že by se někdy automobilka pro tento karosářský styl rozhodla, neboť by se pak Octavia nejspíš až příliš přiblížila modelu Scala. Rozhodně by však šlo o zajímavou alternativu třeba ke Golfu nebo Astře.

Ondřej Mára
Diskuze (9)

Doporučujeme

1. 2. 2023 10:52
Re: Bola by to supa
Sympatičtější možná, ale za mne rozhodně výrazně více nehezká než i30.
31. 1. 2023 17:42
Re: Bola by to supa
Mě je Scala taky sympatičtější, než i30. :-)
31. 1. 2023 17:41
Re: Pěkný
Ano, hezké to je, ale nedává to žádný smysl, když má Škodovka povedenou Scalu. :-)
Avatar - speedfred
31. 1. 2023 16:15
Re: Bola by to supa
Pretože sa voda káže a víno pije.
Avatar - KANKUNEN
31. 1. 2023 13:39
Re: Bola by to supa
A prečo něsetríš na tri diamante Hyundaji svete