Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Roomster: Výroba skončí 30. dubna

David Bureš
Diskuze (50)
Malé MPV Roomster se vyrábí od roku 2006. V příštím roce jej nahradí model s technikou Volkswagenu Caddy.

Historie současné generace Škody Roomster končí. Ve čtvrtek 30. dubna bude její výroba definitivně ukončena, již o týden dříve se přestane vyrábět užitkový model Praktik. O konci Roomsteru jako první informoval server iDnes.cz.

Výroba Roomsteru skončí o měsíc dříve, než vedení automobilky dříve předpokládalo. I tak Roomster vydržel ve výrobě devět let. Na českém trhu se vozu nadále vcelku dařilo, loni byl druhým nejprodávanějším MPV na trhu, když jeho prodeje meziročně vzrostly o pět procent.

O výrobu Roomsteru se stará závod v Kvasinách, který se začíná připravovat na výrobu nových SUV značek Škoda a Seat. Již v březnu se v kvasinské továrně začal vyrábět nový Superb s karoserií liftback, jehož produkce postupně roste. Právě naplňování výrobní kapacity jinými modely je důvodem dřívějšího ukončení výroby Roomsteru.

Prodejci Škody už objednávky na Roomster nepřijímají, v současnosti probíhá výroba již objednaných kusů. České ceny auta podle dostupného ceníku začínají na částce 259.900 korun za benzinovou čtrnáctistovku o výkonu 63 kW. Ve výbavě za tuto částku nechybí klimatizace, elektrické ovládání předních oken nebo centrální zamykání.

Přestože prodeje MPV v poslední době spíše klesají a výrobci z velké části přezbrojují na SUV, Škoda s nástupcem Roomsteru počítá. Prodej Roomsteru II má začít na jaře příštího roku, jeho tvary už nebudou tak kontroverzní jako u současného hrbatého provedení.

Novinka bude větší a bude mít blíže užitkovým vozům, techniku totiž bude sdílet s Volkswagenem Caddy. Oba automobily se potom budou vyrábět v polské Poznani v továrně Volkswagenu.

David Bureš
Diskuze (50)
22. 4. 2015 21:05
Re: idnes
to jo na slovensku ten roomster výhodný absolutně nebyl. tady od roku 2011 byl velmi výhodný.
22. 4. 2015 21:04
Re: Konecne
s tím já problém neměl. Já tam vozím pneumatiky a celá kola a v pohodě...
Avatar - Hotwire
22. 4. 2015 12:17
Re: První Skoda made in Poland
Asi sem nechodis tak dlho ako ja, a nepamatas si jeho zaciatky, kedy sa este nesnazil krotit a ukazoval co je naozaj zac. (napriklad priznal ze niekomu kto ho nastval prepichol gumy na aute). Pre mna je to proste hlupy vidlak, a nezmeni na tom ani to ze teraz sa snazi pisat co najviac "politicky korektne", hov no nevylestis. ;-)
Avatar - speedfred
22. 4. 2015 08:46
Re: idnes
4,5 roka dozadu ked som kupoval niečo rodinnejšie tak roomster bol v širšom výbere,ale vtedy tá cenová politika stála za prd (neviem ako teraz) ,skončil som inde s vačším autom a pri porovnatlnej výbave výrazne lecnejšie.
22. 4. 2015 03:40
Re: První Skoda made in Poland
Nikdo to nepřeložil, ale má dva zápory hm >:D >:D >:D