Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Sluchátka mají pořád. Co ale poslouchají dnešní jezdci formule 1?

Sluchátka mají pořád. Co ale poslouchají dnešní jezdci formule 1?

Sluchátka mají pořád. Co ale poslouchají dnešní jezdci formule 1? Zdroj: acz

Aleš Dragoun
Diskuze (10)
Lidé mají různý hudební vkus a o pilotech formule 1 to platí dvojnásob. Jakou hudbu si pouštějí do sluchátek a co by vybrali na dlouhou cestu autem po Americe?

Kolotoč F1 zamíří sice nejprve do Japonska, ale organizátoři GP USA v texaském Austinu požádali současné piloty, aby zvolili své tři neoblíbenější písně, které by si zcela určitě pustili cestou po USA. Na Circuit Of The Americas se pojede o víkendu od 21. do 23, října a show kromě trochy nezbytného amerického patosu, samotné královny motoristického sportu a nějakých těch doprovodných závodů obstarají i současné popové hvězdičky: blondýnka Taylor Swift a černý Kanaďan The Weeknd. Ty si ale na road tripu pustí málokdo, že?

Pánové Ericsson a Nasr si místo nich oblíbili dřevní rockery, Felipe poslouchá ZZ Top, The Doors, výjimku u něj tvoří jen grungeoví Pearl Jam. Jeho stájový parťák od Sauberu kontruje Lynyrd Skynyrd (stejně jako Bottas), AC/DC a nesmrtelným „Hotelem California“ od Eagles. Ten favorizují i Felipe Massa a Nico Hülkenberg, Němec dodává ještě Beach Boys a „Stouny“. Trošičku více rockovější je Daniil Kvjat, Metallicu a Motörhead ale doplnil „mafiánem Frankiem“, tedy Frankem Sinatrou.

Kimi Räikkönen nešel daleko, vybral klasiku „Born To Be Wild“ od Steppenwolf (jistě!) a k ní přidal britskou kapelu America se songem „A Horse With No Name“, určitě ho znáte a ani o tom třeba nevíte. Zajímavý je jeho domácí finský favorit: chytlavá retropopinka od dnes již neexistujících PMMP. Hodně tradiční byl Vettel, který favorizuje „Born In The USA“ od Bruce Springsteena a Prince („Little Red Corvette“, co jiného?). Na „Bossovi“ se shodne s Bottasem a Kevinem Magnussenem. Valtteri doplnil svou volbu ještě The Offspring, Jolyon Palmer se nebrání slavné „Californication“ od Red Hot Chili Peppers a starým dobrým Fleetwood Mac.

Max Verstappen je očividně velkým fanouškem Michaela Jacksona, naštěstí z jeho vrcholného období a spolupráce s Quincym Jonesem. Je zajímavé, že teenager poslouchá muziku, která je o dost starší než on, v přehledu však rozhodně není výjimkou. Billie Jean si zvolil i Romain Grosjean, ale k jeho další jménům (Justin Timberlake a Bruno Mars) nějak nemám, co bych dodal, stejně jako k Iglesiasovi mladšímu, kterého si dopřává Pérez. Ten poslouchá i popíkáře Coldplay, kteří se bůhvíproč považují za alternativu... a naštěstí alespoň U2. Černé pány s vysokými hlásky preferuje již zmíněný Felipe Massa, a to včetně Pharrella Williamse. Au!

Esteban Gutiérrez potěšil Kings of Leon a The Killers, countrypopíkem Rascal Flatts již méně. Nico Rosberg se s ním shodl na první kapele, na „plážových hoších“ zase s Hülkenbergem a na slavných Irech s Pérezem. Ano, „Surfin' USA“ od Beach Boys je do Kalifornie jak dělaná... Hamilton se současným hippopem nepotěšil, jména MadeinTYO a Ty Dolla $ign nejsou zajímavá ani trochu a o hiphop rozhodně nejde. Zcela mimo hlavní proud byl Daniel Ricciardo americkými ,„folkaři“ Uncle Lucius a The Lumineers, Australan ovšem i moje náročné uši zaujal volbou indiepopových Newyorčanů MisterWives.

Většina závodníků ovšem preferuje spíše osvědčené hity než méně známé (a kolikrát zajímavější) písně - a že jich i o autech existuje spousta. Překvapivě si nikdo nevzpomněl na Rihanninu „Shut Up And Drive“, když už mám zůstat u moderny. Nicméně mně osobně se do vkusu nikdo úplně netrefil. Žádný synthpop, žádná elektronika. Není divu, i Kimi Räikkönen, věkově nejstarší muž současného pole, byl ve druhé polovině 80. let ještě malý kluk... Ale taková „Route 66“ od Depeche Mode se hodí, ne? Nebo z jiného soudku: „Speedway At Nazareth“ Marka Knopflera z famózní desky Sailing To Philadelphia. Co na tom, že jsou všichni Britové? K nim přidávám „Accelerate“ švédských Colony 5.

Vstoupit do diskuze (10)