Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Smartu hrozí konec! Přijde místo něj minivůz od Mercedesu?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 10. 2018 • 13:11
9
5
Zobrazit náhledy (9)
smart forease smart forease smart forease smart forease
Značka Smart letos oslavila dvacet let na trhu a může se stát, že to byly její poslední kulatiny. Během příštího desetiletí se totiž může stát minulosti a jednou z mnoha uzavřených kapitol v historii automobilového průmyslu.

Značka Smart se během svého dvacetiletého působení na trhu neprosadila v tak, jak její mateřský koncern doufal. V současnosti nabízí své dvě tradiční modelové řady a podle dosavadních plánů se chce zaměřit výhradně na elektřinou poháněné automobily, které mají z její nabídky vytlačit vozy se spalovacími motory v prvních letech příštího desetiletí.

Budoucnost značky Smart má být tedy spojena s malými městskými elektromobily modelových řad Fortwo a Forfour, ale podle informací, které zveřejnil Automobile Magazine může všechno dopadnout úplně jinak.

Vše má údajně odstartovat ukončení spolupráce automobilky Renault na výrobě modelové řady Forfour a především s ní spřízněného modelu Twingo na konci životnosti jejich aktuálních generací bez vývoje nástupce.

Daimler údajně nemá s ohledem na tento krok automobilky Renault pracovat na nové generaci Forfour. Menší Smart Fortwo tedy zůstane v nabídce osamocen a i on má nakonec skončit bez nástupce. Podle neoficiálních informací se tak má stát nejpozději do roku 2026 a spolu s odchodem modelové řady Fortwo má ze scény zmizet i značka Smart.

Německý koncern ovšem nemá zůstat bez zastoupení v kategorii malých automobilů. Vozy značky Smart totiž mají zastoupit nové modely značky Mercedes-Benz, které mají s třídveřovými a pětidveřovými karoseriemi koncem příštího desetiletí představovat přímou konkurenci především pro Audi A1 a hatchbacky značky Mini.

Témata
27. 10. 2018 13:46
Je to logické.
Alespoň v mých očích.

Smart měl už od narození se svojí sebevědomou cenou poměr cena x výkon ( výkonem rozuměj užitné vlastnosti) hendikep oproti ostatním konkurenčním mikroautům. O pár centimetrů kratší, ale ve všem ostatním horší. Dvoumístný, prakticky bez kufru, o bezpečnosti by se dalo diskutovat atd. Výhodu v těch pár centimetrech mínus nevidím a asi nebudu sám. Jeden čas se držel ale jen díky image, byl jakýmsi polozbytečným módním doplňkem bohatších lidí ve velkých městech. Už to ale několik let nedrží. Nepomohly ani následné různé varianty této neužitečnosti. O vzhledu a výrazu záměrně nepíši nic.

Nebudu plakat, že ho již nebudou vyrábět.
26. 10. 2018 19:50
Re: Tak proto je Smart tak hnusný,
Občas sa s tebou dá súhlasiť.
26. 10. 2018 15:22
rip
tiež som fanúšik, ale speje to k zániku. Ani nie kvôli for2, či už sa nám páči alebo nie, ale kvôli tomu, že sa im nikdy nepodarilo prekročiť teritórium for2. Ani roudstery, ani for4 sa nepresadili a for2 sám nestačí. Dnes už by bola jediná možnosť klasika suv, ale tam by nemohol byť prdimotor a už by tam zo smartu nič nebolo. Do toho ale už dnes asi nikto nepôjde. Keby to mini suv skúsili urobiť skôr, mali by šancu.
26. 10. 2018 15:04
Smart
Jsem docela fanda značky Smart, ale poslední generace se mi nelíbí, takže jsem se s ním ani nebyl svézt.
Avatar - KANKUNEN
26. 10. 2018 14:56
Tak proto je Smart tak hnusný,
Aby byl důvod to stopnout. Však taky mají v alianci dokonalé pidiauto, oprášení konceptu prvního Twinga by prospělo jak R tak MB.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku