Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Součinnost s Kapschem nepotřebujeme, říká konkurenční SkyToll

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 25. 3. 2015 • 21:54
8
Součinnost s Kapschem není nutná pro zprovoznění satelitního mýtného systému v Česku. Důležité je pouze to, aby stát co možná nejrychleji vypsal na nového poskytovatele výběrové řízení, tvrdí společnost SkyToll.

Nového poskytovatele potřebuje stát najít do konce příštího roku, kdy končí smlouva s Kapschem. Podle ministerstva dopravy je ale pro vypsání výběrového řízení nutná součinnost stávajícího poskytovatele, který je až do konce kontraktu vlastníkem licenčních práv k provozování stávajícího systému.

„Předpokládáme, že stát má technickou dokumentaci, je vlastníkem dat a nic dalšího nepotřebujeme," uvedl Matej Okáli předseda představenstva slovenského provozovatel mýtného systému SkyToll. Řešení licencí k používání některých současných komponent systému, jako jsou například mýtné brány, je až druhořadé a je možné se tím zabývat až následně. Přestože hlavní technologie nabízená SkyTollem počítá s využitím přenosu dat z kamionů přes družici, mýtné brány by společnost mohla využít pro vizuální kontrolu projíždějících kamionů.

Teoreticky se podle Okáliho stále ještě dá stihnout spuštění nového systému od počátku roku 2017, pokud by se výběrové řízení vyhlásilo ihned a smlouva s novým poskytovatelem byla podepsaná do března nebo dubna příštího roku. Problém je ale právě ve výběrovém řízení, které kvůli své důležitosti zřejmě nebude snadné a dají se očekávat komplikace v podobě námitek a odvolání k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Právě v tento moment by pak ministerstvo mělo zákonné důvody pro prodloužení smlouvy s Kapschem bez řádné soutěže, dodal šéf slovenské společnosti s tím, že ale i tak je dvouletá lhůta, se kterou nyní úřad operuje, příliš dlouhá.

Související články

Témata
Avatar - wakantanka
26. 3. 2015 14:05
Re: ok
Skús si u nás ísť bez mýta. Ak ťa nevymáknu mýtni policajti obídeš ešte relatívne dobre. Na benzínke dobiješ mýto, ponížia ti výsledok o ten predchádzajúci mínus, ale aj tak ti dajú pokutu (tuším to bolo okolo 15 Eur) za to že si si nedobil včas. A to nehovorím o tej absurdnej podmienke, ktorú dali (neviem či ešte platí), že keď nchceš dobíjať ale platiť následne, musí ti to zapojiť len autorizovaný (správcom mýta) servis, ktorý ti zaúčtuje za napojenie dvoch drôtikov pod správnu poistku 166,-- Eur, všeho všeudy tak 3 minúty roboty. Neboj nič kocúrkovo aj u nás rovnaké, možno ešte väčšie.
Avatar - wakantanka
26. 3. 2015 14:01
Re: ok
Realita je bohužiaľ taká, že kto jazdí trebárs do Anglicka, tak tých krabičiek má na čelnom skle požehnane. Je mi úplnou záhadou, prečo nemôže byť v rámci Európskej únie jedna krabička a trebárs národní operátori. Ale proste prejdem cez EU skrz s jednou krabičkou na čelnom skle a následne zaplatím faktúru, resp. budem si to dbíjať cestou podľa potreby.
Avatar - Blue Sun
26. 3. 2015 08:08
Re: ok
Hlavně, že máme tu slavnou Úniji... Tohle by se mělo sjednocovat, komunikace a podobné věci. Francii, Itálii projedu na Telepass, domluvili se i bez EU.
EU se opět více odepisuje. Chce se tvářit jako jednotná ekonomická síla a přitom se není schopná domluvit na pár blbostech...
25. 3. 2015 19:56
Re: proč
Nemám, ale je jich tolik a zrovna když se k ní blížím se vedle plouží osobák rychlostí 91 a samozřejmě do ní vlítnu. To pak musím v kabině uklidit pač všechno popadá.
25. 3. 2015 19:54
Re: ok
Slovenský mýto je dobrý v tom, že když chci dobít tak jen řeknu spz a mám dobito. Tady musím chodit s krabičkou na benzínku. Navíc když sem jednou nestihl dobít a jel sem pár km bez mýta tak dlužnou částku nešlo smazat dobitím, ale bylo nutný ji zaslat na centrálu kapsch. No ale kolik to bylo mi sdělit nesměli a měl sem prý povinnost si to nějak dopočítat a poslat. Nevrací přeplatky. Takže kapsch go home. Arogantní neseriozní jednání. Maj nás na háku. V SK zase pokud se tam jednou za 6 měsíců neobjevím tak je pokuta 300EUR, vrátit krabičku. Pak mi ji hned dají zpět samozřejmě s pohrúžkou exekuce apod když bych nechtěl těch 300EUR zaplatit. Mýto je bordel všude.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku