Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Sportovní Tucson se poodhaluje světu. Ale ne ten, který byste čekali

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 22. 2. 2019 • 04:34
3
3
Automobilka Hyundai láká na sportovnější verzi modelu Tucson. Ostré „enko“ s okořeněnou technikou to ale zatím není.

Není to tak dávno, co značka Hyundai oficiální potvrdila, že dalšími členy sportovní rodiny N budou po hatchbacku a liftbacku i30 také modely i20 a sportovně-užitkový Tucson. Peprnější verzi SUV automobilka právě začala poodhalovat světu, ale nenechte se zmást. Nejde totiž o ryze sportovní Tucson s výkonnější technikou, ale pouze optický paket N Line.

Korejská automobilka se letošního autosalonu v Ženevě nezúčastní, takže premiéra novinky proběhne s největší pravděpodobností jen online. Úvodní tmavé snímky toho příliš neukazují, všimnout si můžeme diodových světlometů, přepracované přídě, či větších tmavých kol z lehkých slitin.

Sportovněji vypadající varianta se bude odlišovat také v interiéru, kde auto dostane kontrastní prošívání, kožené čalouněné či „enkové“ odznáčky zdobící některé prvky vnitřku, například voliče samočinné převodovky.

V oblasti motorů má zůstat vše při starém. Také Tucson N Line tedy přijede se dvěma benzinovými a dvěma dieselovými motory, jakož i vznětovým mild-hybridem s dvoulitrem a 48voltovou palubní sítí. Hybridní diesel nabízí Hyundai jako první v segmentu. Na některé změny ale přeci jen přijde řada. Podvozek má být sportovně tužší a vůz prý dostane i výkonnější brzdy.

Pokud jde o Hyundai Tucson N, toho se dočkáme až v roce 2020 a do vínku dostane zážehovou pohonnou jednotku o výkonu kolem 300 koní v kombinaci s pohonem všech kol. Srovnání s takovou Cuprou Ateca se tedy vyloženě nabízí.

Související články

Témata
22. 2. 2019 16:40
Re: nebrat
Jasně..:-)..já tě jen doplním.Od nové sezóny se i30 fastbeck N stává oficiálně safety car v rámci ms superbike.Budou tam samozřejmě jezdit i v zaváděcích kolech i jako medical car atd..No a u nás na Masarykově okruhu v Brně jsou nově i30 fastbeck N též jako safety car..To jen tak pro zajímavost..:-)
Avatar - _Karel_
22. 2. 2019 16:34
brat
Dobrý auto, pokud sportovní verze něco udělá s řízením, tak asi bez vážnější chyby. Hyundaie se ve statistikách spolehlivosti umisťují na předních příčkách, takže kromě hospodských vyřvávačů, kteří tomu nerozumí, se rozumný člověk nemusí bát. Za mě :yes:
Avatar - rokyta.p
22. 2. 2019 15:02
nebrat
A jéje, Kolmanovo hov... >:D Vůbec nebrat, zase to bude nějaká vylízanina. Nechci aby zas někomu upadlo kolo nebo se naboural 8-s Vábnička na naleštěné důchodce, kteří tomu nerozumí. Nic víc, nic méně. Za mě :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku