Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Jaguar XF – Facelift po třech letech

17. 2. 2011 • 12:02
5
2
Facelift Jaguaru XF se představí nejspíš na podzim ve Frankfurtu. Dočkáme se nového motoru 2,2D start-stop.

Jaguar XF je na trhu od roku 2008. Mezitím prošel obměnou palety nabízených motorizací a pro příští rok se zase chystají designové retuše. Ty by měly vzhled tohoto sedanu přiblížit vlajkové lodi XJ.

Ze špionážních fotek je zřejmé, že pod maskováním na Jaguaru XF se ukrývá mírně modifikovaná příď. Základní členění zůstává zachováno, změny se ale jistě dotkly otvorů v nárazníku, jejichž kontury připomínají loni představené XJ, a stejně tak i předních světel. Ty dostanou světelné diody pro denní svícení, zmizet by mělo výrazné vykrojení kapoty nad hlavní čočkou.

Mírně upraven je i tvar masky chladiče, která je skrz maskování vidět. Pravděpodobně se ale nejedná o nic jiného než menší masku použitou už u XFR.

Zadní světla jsou také skryta, maskovací fólie dává také jen tušit přítomnost světelných diod. A ačkoliv k tomu zatím nemáme důkazy v podobě fotografií, britský tisk se zmiňuje také o změnách v interiéru.

Neoficiálně se hovoří také o několikerém rozšíření nabídky. Současně s faceliftem se dočkáme také úsporné verze, která zkombinuje čtyřválcový turbodiesel o objemu 2,2 litru s osmistupňovou automatickou převodovkou a systémem start-stop.

Konkurenci chce Jaguar potrápit nejen vznětovým čtyřválcem, ale také karoserií kombi a adaptací osmistupňové automatické převodovky pro ostatní motory.

Témata
Avatar - CHerokee
17. 2. 2011 23:12
Re: Proč až Frankfurt?
Taky se divím. Přitom tu změnu nutně potřebují...XF už za XJ dost zaostává.
Avatar - euro89
17. 2. 2011 13:49
Proč až Frankfurt?
Škoda, že ho nepřivezou už do Ženevy, protože do Frankfurtu se asi nedostanu ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud