Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Stane se Renault Twingo CC nejlevnějším roadsterem na trhu?

Ondřej Láník Ondřej Láník 16. 3. 2009 • 07:26
10
19
Zobrazit náhledy (10)
Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo
Renault sice počítá s útlumem výroby velkých modelů, o které zdá se nemají zákazníci v jeho podání zájem, ale to neznamená, že by nechystal zcela nové modely mířící do okrajů stávajících tříd.

Není překvapením, že novinkou, o které je řeč, je malý model, ale zarážející je hlavně to, že jde o otevřenou verzi toho nejmenšího Renaultu, jaký je dnes v nabídce. Twingo CC se očekávalo jako studie už v roce 2007, ale k představení nedošlo ani loni v Paříži, ani před týdnem v Ženevě. Nové fotografie však potvrzují, že se projekt malého roadsteru zatím nestal obětí úsporných opatření.

O automobilu samotném není známo mnoho informací. Předpokládá se využití techniky stávajícího Twinga, a to včetně miniaturního čtyřválce 1,2 Turbo, který by mohl nabídnout zvýšený výkon kolem 90 kW. Střecha bude pevná, ale otevíratelná. Místo nákladných mechanismů představí Francouzi zřejmě jednodušší jednodílné řešení. Naznačuje to poměrně plochá a vysoká záď maskovaného prototypu, která by mohla střeše poskytnout azyl, když si cestující budou chtít užit v přírodě modré nebe nad hlavou. Karoserie bude z větší části nová.

Konkurent Peugeotu 207 CC nebo Opelu Tigra TwinTop to nebude mít snadné. Opel například loni v Evropě prodal necelých 8 tisíc Tiger, novější Peugeot 207 CC je na tom lépe, ale jestli bude na trhu místo pro dalšího ziskového hráče není vůbec jisté.

Související články

Témata
16. 3. 2009 23:33
Re: CC
Jestli bude mít skutečně takovou zvláštní překlápěcí střechu, tak ji bude možné asi používat i jako aerodynamickou brzdu >:D Popravdě, nemyslím si že něco tak odvážnýho Renault vyrobí.
Ještě k normálnímu Twingu. První generace byla skvělá, ten design je prostě dokonalý i dneska. Druhá generace Twinga už je jen plastová bachratá hrůza s tupým kulatým předkem, která si z designu starého Twinga nevzala nic z toho, co Twingo definovalo a odlišovalo od ostatních miniaut. Jasně, ten strašně nafouknutý předek je daň bezpečnosti chodců. Ale potom měli Twingo 2 pojmenovat nějak jinak...
Avatar - woody-alien
16. 3. 2009 22:38
Re: CC
Jo, tohle by bylo opravdu silný kafe. Tohle už není auto, ale životní postoj... :yes:
Avatar - woody-alien
16. 3. 2009 21:52
Re: CC
S tím Koleosem budeš asi mít pravdu...Podle mě neinvenční "starokorejský" design exteriéru nehodný Renaultu (coby nespoutaného tvůrce nečekaných kombinací oblin i hran), který nezachrání dílčí dobré nápady. Nedá se nic dělat, na dítě, které máš nejraději, musíš být nejtvrdší. ;-)
16. 3. 2009 20:41
Re: CC
V 96 jsem za tu hračku dal 320 000,- kč. Rád vzpomínám.
Avatar - salamoon
16. 3. 2009 16:17
Re: CC
tak to je .... :no:
Články odjinud