Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Toyota Prius - Třetí generace přijede v roce 2009

Ondřej Láník Ondřej Láník 16. 9. 2008 • 14:30
3
25
Dvě skici možná nejsou dokonalým obrazem příští - již třetí generace - Toyoty Prius, ale definitivní odpověď na všechny otázky dostaneme už z několik měsíců v Detroitu.

I když se premiéra odehraje na americké automobilové přehlídce v Detroitu, na počátku roku 2009, start prodeje by měl přijít až v závěru roku s devítkou na konci. Nový Prius začne jezdit s dnes nejvíce rozšířenými NiMH-akumulátory, když je ty lithiové nahradí s ročním zpožděním. Je pravděpodobné, že nový Prius bude mít větší zážehový motor (snad 1,8 VVT-i) ale také větší dojezd na čistě elektrický pohon. Standardní verze by měla bez nutnosti spouštět spalovací jednotku ujet až 4 kilometry. Plug-In verze by mohla zvládnout až 13 kilometrů a to už na běžné dojíždění do práce s minimálními provozními náklady stačit může.

S většími možnostmi elektrického soustrojí zřejmě souvisí také další zlepšení spotřeby v kombinovaném evropském jízdním cyklu, kde se omezením činnosti spalovacího motoru do celkového průměru počítá více času s nulovou spotřebou.

Toyota plánuje další expanzi hybridních modelů, které jsou momentálně velmi žádaným zbožím. Z Priuse by se tak mohla stát celá modelová řada. Novým derivátem bude zřejmě minivan. Představit by se měl do tří let.

Témata
16. 9. 2008 23:17
Re: Prohospodarili naskok
;-) :yes:
Avatar - Falco
16. 9. 2008 23:15
Re: Prohospodarili naskok
Přesně tak :yes:
16. 9. 2008 21:13
Re: Prohospodarili naskok
Jsou to paliva na bázi alkoholů jako E85, 85% obsahem etanolu. Další je bionafta vyráběná z řepkového oleje. Dalším syntetickým palivem budoucnosti je SunFuel.
Vlastně už dnes se do paliv přidává MEŘO cca 4%. Je to biosložka, tzv. metylester řepkového oleje. Jeho obsah by se měl do budoucna zvětšovat. Je paradoxem, že právě tato příměs cenu paliva zvětšuje. Navíc ve výsledku zvyšuje i ceny potravin. V EU se původně dohodli, že obsah této biosložky stoupne až na 10-15%. Ale rozhodli se to přehodnotit, jestli má tento postup vůbec nějaký přínos.
16. 9. 2008 21:03
Re: Prohospodarili naskok
No kazdopadne, pokud zvitezi auta konstrukce Prius-Volt, stane se trh s palivy vice konkurencni. Uz to nebude jenom ropa, ktera ma po celem svete jen par zdroju ovladanych kartely. Pribudou navic dodavatele elektriny ale za par let take obnovitelne zdroje v podobe domacich slunecnich elektraren. Netusim jak moc drazsi ci levnejsi oproti dnesku to bude, ale jsem si jisty, ze to bude levnejsi nez bez hybridu.
16. 9. 2008 20:20
Re: Prohospodarili naskok
ropy je, ze by jsi se divil >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud