Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spyker nechce koupit Saab spolu s Genii Capital

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 18. 1. 2010 • 22:22
139
3
Zobrazit náhledy (139)
Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab
Nizozemský Spyker nechce koupit švédskou automobilku Saab dohromady s lucemburskou investiční společností Genii Capital. Spyker tak popřel informace německého týdeníku Wirtschaftswoche, podle něhož firmy chystají společnou nabídku.

Americká skupina General Motors, která Saab vlastní, už zahájila jeho postupnou likvidaci, stále však ještě ponechává možnost odprodeje v případě výhodné nabídky. V Česku i dalších zemích protestují proti likvidaci firmy fanoušci značky.

Generální ředitel Spyker Cars Victor Muller na otázku, zda je informace týdeníku pravdivá, odpověděl textovou zprávou agentuře Reuters "ne". V sobotu Muller uvedl, že stále čeká od GM odpověď na dosavadní nabídku.

"Podle informací Wirtschaftswoche jsou Spyker Cars a Genii Capital v kontaktu s cílem vypracovat na poslední chvíli společnou nabídku," uvedl týdeník ve výtahu zpráv z čísla, které vyjde v pondělí. Další podrobnosti nesdělil.

Spyker a Genii Capital se zatím o koupi Saabu snaží jednotlivě a GM označuje jejich dosavadní návrhy za finančně nepřesvědčivé. Vedení GM tento týden sdělilo, že uzavírání Saabu bude pokračovat, pokud se neobjeví nabídka, která by byla "finančně výhodnější než postupné ukončování jeho aktivit".

Spyker a Genii během týdne uvedly, že na zlepšení svých nabídek nepřetržitě pracují. Na nabídce Genii se podílí i šéf soutěže formule 1 Bernie Ecclestone.

Majitelé vozidel značky Saab v neděli v Praze a Brně protestovali proti plánovanému uzavření švédské automobilky. Podobné protesty na neděli fanoušci Saabu naplánovali i v Bratislavě, ve Vídni a v několika dalších evropských městech.

Saab vyrábí automobily od roku 1949 a součástí GM je od roku 1989, od té doby je však téměř nepřetržitě ztrátový. Firma zaměstnává zhruba 3400 lidí a má asi 1100 dealerů.

Témata
18. 1. 2010 19:05
Re: Tip
Přesně tak, tahají všechny za nos. Když by to prodaly, tak by měli peníze, ale když budou likvidovat ztrátovou automobilku tak ještě peníze vynaloží.
Jen je divné že od dob kdy to koupilo GM byl Saab ve ztrátě a to samé se odehrávalo ve Fordu z Volvem. Amíci jsou nějací tuneláři taky >:D
18. 1. 2010 11:15
Re: Tip
Blbosť, to by neuvažovali o predaji vôbec a neťahali by pol sveta za nos...
Avatar - freeman
18. 1. 2010 08:56
Tip
Môj tip je, že GM Sabb Spykeru nepredá. A prečo ? Lebo nová 9-5 je založená na technológie s Opel Insignia. A to nechce GM pustiť s ruky. Už sme to videli keď GM v novembri zrušil plány na predaj 55-percentného podielu v divízii Opel kanadskému výrobcovi autokomponentov Magna a Sberbank, napriek tomu, že po mesiacoch rokovania dosiahli predbežnú dohodu.Aj tam sa rozhodol, že nepustí technológiu Insignie do rúk Rusom. A v týchto dňoch vidíme rôzne deriváty v koncerne GM na tému Insignia. Či už v Číne alebo v USA v podobe Buick. ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud