Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Starý Golf za milion. Na prodej je vzácná verze Rallye G60

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 6. 2019 • 12:11
11
1
Zobrazit náhledy (11)
Volkswagen Golf G60 Volkswagen Golf G60 Volkswagen Golf G60 Volkswagen Golf G60 Volkswagen Golf G60 Volkswagen Golf G60

Že Volkswagen Golf mívá ostřejší verzi GTI, ví snad každý, kdo se o auta alespoň trochu zajímá. Slyšeli jste ale o provedení Rallye G60?

To lze označit jako vrcholnou variantu druhé generace německého bestselleru, s trochou nadsázky i jako předchůdce nejostřejšího Golfu R.

Má totiž také přeplňovaný čtyřválec a pohon všech kol.

Golf Rallye (někdy uváděný také jako Rallye Golf) vznikl kvůli homologaci do rallye skupiny A. Tehdejší regule vyžadovaly výrobu pěti tisíc exemplářů, a tak se v roce 1989 zaměstnanci bruselského podniku pustili do práce.

Výsledkem byl hatchback, který se od běžné verze na pohled lišil vystouplými blatníky, hranatými světlomety či agresivnějším předním nárazníkem.

Pod kapotou se ukrýval přeplňovaný čtyřválec (přepllňovaný G-dmychadlem) o objemu 1,8 litru (1763 cm3), který dával 118 kW a 225 Nm. Pro srovnání, Golf GTI nabízel maximálně 102 kW. Motor byl spojen s manuální převodovkou.

Ve své době byl Rallye Golf poměrně drahý, stál 50 tisíc marek, což bylo skoro dvakrát tolik, kolik bylo třeba na GTI.

A vyšší cenu si tahle specialitka drží i dnes, jak dokládá exemplář, který si můžete prohlédnout v galerii. Je totiž na prodej, přičemž majitel za něj žádá 40 tisíc eur, tedy milion korun.

Dostanete za to však poměrně vzácný a zajímavý vůz, navíc v původním a slušném stavu po dvou majitelích. Také nájezd nevypadá dramaticky - Rallye Golf od roku 1990 najezdil jen 64 tisíc kilmetrů.

Související články

Témata
12. 6. 2019 20:11
a na mobile .de
dalsich 7 v cene od 23tis euro

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku