Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki Kizashi 2: Druhá tvář

Miro Mihalik Miro Mihalik 1. 10. 2007 • 03:21
4
8
Japonská automobilka to se vstupem do střední třídy myslí vážně a koncept Kizashi pravděpodobně nebyl jen výstřelem do vzduchu. Suzuki předvede v Tokiu další variaci stejného vozu – tentokrát na téma crossover.

Suzuki Kizashi 2 je komplikovaně definovatelný automobil, ale pokud crossover znamená mix všech možných kategorií, bude právě tohle to správné slovo. Klidně byste ho mohli nazvat kombi-coupé nebo SUV-hatchback a ani jednou byste nebyli daleko od pravdy.

Tento vůz je poháněný dvoulitrovým dieselovým čtyřválcem, jako tomu bylo u první studie, ale podle zákulisních informací by se pod přední kapotou mohl objevit i zážehový šestiválec 3,6 l s 6stupňovou automatickou převodovkou. Pokud se auto opravdu objeví v sériové výrobě, třetím agregátem bude hybridní jednotka, kterou Suzuki vyvinulo ve spolupráci s koncernem GM.

Související články

Témata
Avatar - Dinar
3. 10. 2007 08:03
Re: Suzuki ožívá
Naprostý souhlas. Suzuki se v poslední době svými studiemi, ale i seriovými modely, ukazuje jako nejosobitější z japonských výrobců, rozhodně z jejich aut není cítit ten všeobjímající japonský (asijský) duch, kvůli kterému jsou ostatní Japonci tak předvidatelní, stejní a fádní. Suzuki to opravdu bere za správný konec a v Evropě bude v blízké budoucnosti určitě úspěšnější než některé slavnější, a v Evropě zavedenější, japonské značky. Kdo by to před pár lety tipoval? Pro mě taky, Suzuki dobrý. :yes:
Avatar - Pekelná Micinka
2. 10. 2007 23:28
Re: Suzuki ožívá
To bude tou bilou barvou a tvarem masky. ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
1. 10. 2007 19:12
Suzuki ožívá
Je to pěkný, zezadu mi to něčím evokuje C4. Zadní partie by klidně i Citroen být mohla. Suzuki zřejmě uchopila design za správný, osobitý konec. Pro prodeje v Evropě to je podmínkou a tak je na poseldní koncepty z jejich dílny radost pohledět. Crossover je to co Evropa chce a ještě nějakou dobu bude a už k dobře prodávanému SX4 by tak mohlo přibýt ještě něco většího. Pro mě Suzuki dobrý. :yes:
1. 10. 2007 13:59
Re: najkrajsie suzuky ak neratam motorky
No tak Ty si znalec, napisat Suzuki s ypsilonom na konci...

Toto autíčko je štúdia, takže mu kľudne možno odpustiť, že je to tvarovo len "umenie pre umenie". Už len tie výhľady z auta musia byť strašné. Na druhej strane ukazuje smer a ukazuje štýl. Pokiaľ sa ho v dostatočnej sile a výraze podarí preniesť na sériové autá, tak potom :yes: . Obyčajne to ale dopadne tak, že z pásov schádzajú vozy, ktoré sú tvarovo len slabým odvarom nejakej priekopníckej štúdie. Takže necháme sa prekvapiť, či a v akej podobe nám táto tvár príde ako sériový voz... :-)
1. 10. 2007 13:54
najkrajsie suzuky ak neratam motorky
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud