Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

SVE Oletha je tak trochu jiné BMW. Připomíná model Z8, pod kapotou má V8

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 9. 2021 • 08:41
15
Zobrazit náhledy (15)
SVE Oletha SVE Oletha SVE Oletha SVE Oletha SVE Oletha SVE Oletha SVE Oletha SVE Oletha SVE Oletha SVE Oletha

Líbí se vám BMW Z8, ale místo roadsteru byste raději kupé? Společnost Smit Vehicle Engineering možná nabízí řešení.

Tato firma totiž přichází s projektem Oletha, který představuje kupé právě silně inspirované BMW Z8. Podobnost je zřejmá na první pohled, zejména díky tvarům světlometů, provedení masky chladiče nebo uspořádání zadních partií.

Výrobce sice neuvádí, na jakém základě Oletha vznikla, řekli bychom však, že vychází z BMW Z4 Coupé generace E86. Napovídá tomu linie střechy a povědomé nám jsou i jiné detaily, například umístění krytu hrdla palivové nádrže.

Podle společnosti Smit Vehicle Engineering má Oletha karoserii vyrobenou z uhlíkových vláken. Auto prý váží okolo 1400 kilogramů.

Také motor je nový. Pod přední kapotou má pracovat atmosféricky plněný osmiválec S65B44 o objemu 4,4 litru, poskytující výkon 335 kW. Spojený je s šestistupňovou manuální převodovkou. A počítá se pochopitelně s pohonem zadních kol, součástí výbavy je samosvorný diferenciál. Brzdy dodá společnost AP Racing.

Do kabiny se zatím bohužel podívat nemůžeme, výrobce každopádně tvrdí, že interiér nabídne orientaci na řidiče a vybrané materiály. Zákazníci si také mohou vybrat mezi komfortními, nebo sportovními sedadly a dostanou navíc šanci svůj exemplář do značné míry individualizovat.

Další informace zatím k dispozici nemáme, plán produkce nebo cenu tedy v tuto chvíli nabídnout nemůžeme. 

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud