Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tata Motors zvažuje prodej lidového auta Nano v Evropě

Václav Pavlečka Václav Pavlečka 17. 1. 2008 • 12:06
23
22
Zobrazit náhledy (23)
Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano Tata Nano
Šéf Tata Motors Ratan N. Tata se v jednom z rozhovorů pro italský tisk vyjádřil ve smyslu, že jeho společnost zvažuje uvedení modelu Nano na evropský trh. Chystá se jednat s italským Fiatem. Ovšem rozhodnuto zdaleka není...

Všeteční novináři a spekulující průmyslník

Vozidlo, které má přispět k motorizaci Indie, tedy Tata Nano, přineslo indické společnosti Tata Motors nebývalou celosvětovou publicitu. V jednom z rozhovorů, pro italský magazín Automobilismo, připustil Ratan N. Tata, že nevylučuje uvedení vozu Nano do Evropy. „Je to možnost a my ji stále zvažujeme. Ale nejsem přesvědčen, že to bude možné,“ komentoval indický průmyslník.

Následně dodal, že model Nano by mohl být využit i pro společný podnik Fiatu a Tata Motors. „O této možnosti budu hovořit se Sergiem Marchionnem,“ podotkl Ratan N. Tata.

Střízlík se spotřebou 4,3 l/100 km

Auto určené původně pro rozvojové trhy bude v Indii uvedeno do prodeje koncem letošního roku. Jeho cena se má pohybovat kolem 2500 USD, tedy v přepočtu zhruba 44 tisíc korun – ovšem bez daně.

Tento jednoprostorový pětidveřový vůz je určen pro čtyři pasažéry. Má ocelovou karoserii a motor uložený vzadu. Celohliníkový dvouválcový agregát s vícebodovým vstřikováním paliva má zdvihový objem 623 cm3 a nejvyšší výkon asi 24 kW. Na 100 km si řekne o 4,3 litru benzinu. Točivý moment se přenáší přes čtyřstupňovou manuální převodovku na kola zadní nápravy. Automobil má vnější rozměry 3,1 x 1,5 x 1,6 m, a je tedy jen o málo větší než evropský Smart ForTwo.

Témata
17. 1. 2008 15:19
Re: Bomba "auto"
>:D :yes:
Avatar - MajoThePuk
17. 1. 2008 14:09
Re: tohle jestli se srazi s Q7
to iste sa stane ci zo smartom forTwo ci akymkolvek inym malym autom...tam uz nie je co riesit taky kolos ho roz***po celej ceste
Avatar - Pjenkava
17. 1. 2008 13:44
Hmmm
Tragedie... >:D
17. 1. 2008 13:06
Re: Zas tak hrozné to není
No ten design teda určitě lepší být mohl, Podívej se na Smart, ten je v designu o 100 mil kupředu. Jde spíš o to, že za tu cenu nemohli tvůrci využít taková technická řešení jako už u zmiňovaného Smartu, a proto vypadá tak jak vypadá.
17. 1. 2008 12:38
Re: Zas tak hrozné to není
Povedal by so, že práve dizajn je veľmi vydarený. Postaviť niečo pekné s minimálnym pôdorysom je ťažšia úloha ako tvoriť dizajn povedzme pre limuzínu strednej triedy. Tu je podstatne menší priestor pre experimentovanie s tvarom, prvoradá je funkčnosť.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud