Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra T8 je vize nástupce modelu 700-2, poslední osobní tatrovky. Jak se vám líbí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 17. 4. 2020 • 13:12
9
12
Zobrazit náhledy (9)
Tatra T8 concept Tatra T8 concept Tatra T8 concept Tatra T8 concept

Poslední osobní tatrovka byla vyrobena před více než 20 lety. A nevypadá to, že by se kopřivnická automobilka k produkci osobních vozů v blízké budoucnosti vrátila.

Určitě víte, že poslední osobní tatrovkou byl model 700-2, který se vyráběl do roku 1999. A že šlo, zjednodušeně řečeno, o evoluci legendární Tatry 613. Od předchozí 700 se provedení s číslovkou 2 v označení lišila nejen některými designovými prvky (dostala například odlišné víko motoru, jiné zadní sklo či lehce pozměněnou masku), ale i v interiéru, kde je odlišná palubní deska.

Podle dostupných informací vzniklo 20 exemplářů Tatry 700-2. Pak nastal konec. Občas se sice objeví zpráva, že by současná Tatra mohla rozjet malosériovou výrobu osobních vozů, které by navázaly na některého se slavných modelů značky, zatím však zůstalo jen u spekulací.

Někdy se také objeví vize fanoušků Tatry, kteří si představují, jak by mohly vypadat nové limuzíny kopřivnické značky. S návrhem přišel i grafik a designér Sasank Gopinathan. Jeho představa je sice už několik let stará, ale existuje velká šance, že jste ji ještě neviděli. Navíc je opravdu zajímavá, takže stojí za připomenutí.

Gopinathan říká, že miluje klasické tatrovky. Proto chtěl alespoň virtuálně navrhnout auto, které by navázalo na tradici jedinečných limuzín s motorem vzadu.

Výsledkem je koncept Tatra T8, luxusní sedan bez B sloupku a se sebevražednými dveřmi. Tvůrce se prý při návrhu inspiroval zejména modely 603 a 700.

Zajímavě vypadá především příď s kulatými světlomety schovanými za chromovanou mřížkou. Mezi netradiční detaily patří také otvory pro přívod vzduchu k motoru, které jsou integrované do zadního sloupku, nebo ztvárnění části okolo zadního okna.

Gopinathan následně zkusil stvořit také otevřenou verzi. Vznikl tak velký kabriolet, připomínající majestátní klasické ameriky. Líbí?

Související články

Témata
21. 4. 2020 17:59
Motor má za zadní nápravou!
Takový ohromný krok zpět by Tatra neudělala. Chlazení motoru také není dořešené. Aerodynamika řešená taky není. Efektní dveře otevírající se proti sobě? - a jak by to bylo s pevností, hlavně při bočním nárazu? ................
19. 4. 2020 10:08
Re: pekná
To musela byt slusna naloz, "vytvorit" takovej Batmobil.
19. 4. 2020 08:55
Otesánek
Za mě nic moc, takový humpolácký pokus o moderní retro :-( Taková zplácanina...
18. 4. 2020 21:29
Re: Kde byla inspirace Cadillac CTS + Hot road pick
Asi tak... :yes:
18. 4. 2020 14:40
Kde byla inspirace Cadillac CTS + Hot road pick
Zajímavé, ale designe je individuální, mně se to moc nelíbí, a vypadá to divně - moc velké převisy a nebude to nic malého ale obrovské auto s dlouhou kapotou ve předu i vzadu ale moc místa pro posádku tam nebude. dveře my připomínají Rolls Royce. Prostě taková slátanina.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud