Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla Model 3 se probojovala mezi nejbezpečnější luxusní sedany v testech IIHS

Ondřej Mára Ondřej Mára 14. 10. 2019 • 12:01
12
23
Zobrazit náhledy (12)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3

Nejdostupnější model z nabídky americké automobilky Tesla se probojoval mezi 11 nejbezpečnějších luxusních sedanů, jaké organizace IIHS v tomto roce zkoušela.

Americká organizace IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) je dobře známá svými náročnými testy, ve kterých nedává automobilkám nic zadarmo. Pokud ale vozy splňují nejvyšší požadavky na bezpečnost, mohou si z testu odvézt prestižní ocenění Top Safety Pick+. A tímto hodnocením se letos poprvé pyšní i model z produkce Tesly, konkrétně Tesla Model 3, která se probojovala mezi 11 nejbezpečnějších testovaných sedanů v tomto roce.

Aby si mohl vůz odvézt nejvyšší hodnocení Top Safety Pick+, musí si z každého crashtestu odvézt nejvyšší dostupné hodnocení „Good." IIHS se přitom nezaměřuje jen na klasické čelní a boční nárazy, ale také na čelní nárazy řidiče a spolujezdce s mírným přesahem, které simulují náraz do stromu či lampy veřejného osvětlení. Označení Good přitom znamená o 70 % vyšší šanci na přežití, než mají modely s označením „Poor."

Testy IIHS se však nejsou jen o nárazech, ale také schopnostem vozu nehodě předejít. Každý model s nejvyšším dostupným hodnocením tak musí být vybaven bezpečnostním asistenčním systémem, který dokáže nárazu buď zcela zabránit, nebo alespoň minimalizuje jeho následky. V praxi to znamená, že by měl být vůz schopen automaticky zpomalit alespoň o 5 MPH (8 km/h) a to při rychlostech z 12 MPH (19 km/h) a 25 MPH (40 km/h).

Bezpodmínečnou podmínkou pro získání znaménka + jsou pak i kvalitní světlomety. IIHS se přitom snaží testovat vozy jak se standardními, tak příplatkovými světly. Při pročítání recenzí se tak vyplatí zaměřit se přímo na specifika testovaného / hodnoceného vozu. A proč hrají světla tak důležitou roli? Podle dat IIHS se totiž odehraje až polovina nehod na území USA v noci. V testech se navíc ukazuje, že nejvyšší možné hodnocení si za světla odnáší pouze 14 % testovaných vozů.

A kdo že si spolu s Teslou Model 3 odnesl nejlepší hodnocení v oblasti bezpečnosti prémiových sedanů? Ve výběru nechybí Audi A6, vozy BMW řady 3 a 5, modely Genesis G70, G80 a G90, Lexus ES350, Lincoln Continental nebo Mercedes-Benz třídy E a C. Ve většině případů se však dočteme, že podmínkou získání Top Safety Pick+ byla instalace příplatkových LED světlometů, neboť standardní dosahovaly pouze průměrného hodnocení.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2019 11:22
Re: Premiová
Ta Gréta a její: "POSLOUCHEJTE spíš AKADEMII VĚD než svuj mozek" = ať to parafrázuju do našich podmínek = to taky docela rozděluje. Myslim ukazuje kdo má vzdělání a inteligenci atp. ;-)

Já samozřejmě souhlasim s lidma z Akademie věd = než s tebou. To je vlastně FURT dokola to samý https://www.novinky.cz/…-nacher-40299905

Ale ty dodnes odmítáš i Dieselgate = že to bylo jen spiknutí USA proti VW jak si tu nedávno psal :D :D :yes:
15. 10. 2019 11:18
Re: Premiová
Ty seš taky správnej rebel. Gréta si může jít trhnout nohou :D :D :yes:
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2019 10:49
Re: Tesla model 3 je luxusní sedan?
https://zpravy.aktualne.cz/…ec9ac1f6b220ee8/ je to slušně napsaný :yes:
15. 10. 2019 07:14
Re: Tesla model 3 je luxusní sedan?
Prirovnávať k Dacii to môže len debil.
15. 10. 2019 00:54
Re: Tesla model 3 je luxusní sedan?
Ja som model 3 videl len na autosalóne je pravda že som ho do detailu neskúmal ale za mňa dobré aj z vonku aj z vnútra, prirovnať to k dácii je nefér pretože je to podľa mňa úplne inde ako rumunské autá.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud