Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla Model S & X opět nabízí nabíjení na Superchargeru zdarma

Ondřej Mára Ondřej Mára 5. 8. 2019 • 23:00
21
4
Zobrazit náhledy (21)
Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X

Automobilka Tesla vrací do hry nabídku, která by měla přilákat nové zájemce o prémiové Modely S a X - nabíjení na Superchargeru zdarma.

Tesla nabízela neomezené nabíjení na stanicích Supercharger zdarma pro nové Modely S a X již od jejich představení, díky čemuž dokázala motivovat ke koupi poměrně široké spektrum zákazníků. Nabídka byla obzvláště výhodná pro všechny, kteří najezdí velké množství kilometrů: po vysoké vstupní investici už totiž jezdili takřka zadarmo.

Po pár letech však Tesla tento bonus z nabídky stáhla a nabízela neomezené/zvýhodněné nabíjení na Superchargeru například jako odměnu u svého referenčního programu, nebo při prodeji starších kousků ze svého inventáře. Když pak Elon Musk dostal v září minulého roku dotaz, zda Tesla nabídku vrátí po vstupu na asijský trh, sám ji zkritizoval.

Podle jeho slov byla tato výhodná nabídka dlouhodobě neudržitelnou, zejména při navyšování produkce, a navíc prý v zákaznících nevyvolávala optimální chování. Podle jeho slov mělo k ukončení této nabídky dojít dokonce ještě o něco dříve. Jenže teď je „Free Unlimited Supercharging“ opět součástí nabídky Tesly Model S a X. Jak je to ale možné?

Nejpravděpodobnějším vysvětlením jsou dlouhodobě klesající prodeje Modelů S a X. S těmi už se Tesla pokusila bojovat modernizací a také snižováním cen, jenže ani to zřejmě nestačilo. Tesla přitom potřebuje navýšit poptávku po dvou prémiových modelech alespoň do rozjetí produkce Modelu Y, který by v kombinaci s Modelem 3 už snad mohl dokázat navýšit příjmy bez ohledu na poptávku po dvojici S & X.

A i když si majitelé nových Modelů S a X budou moci užívat nabíjení na Superchargeru zdarma, majitelé Modelu 3 od něj budou moci odjet dříve. Tesla Model S a X totiž zvládne nabíjení kapacitou pouze 150 kW, zatímco Model 3 až 250 kW.

Web Electrek navíc dodává, že neomezené nabíjení na Superchargeru bude zřejmě nepřenosné a tedy omezené pouze na prvního vlastníka elektromobilu.

Související články

Témata
6. 8. 2019 07:09
Re: Zoufalství ?
Esteze ty si normalny.
Ma Kona moznost nabijat rovankou rychlostou ako model 3?
Je rovnako velka ako model 3?
Ma Hyundai rovnaku siet rychlonabijaciek?
Stoji model 3 s dojazdom Kony 2 mega?
Tesla je niekolko rokov pred konkurenciou co sa technologii tyka ale ty si ides stale svoje.
5. 8. 2019 18:54
Zoufalství ?
Že by se trh zájemců o e-auta - ekopomatenců, kteří neví, co s penězi - vyčerpal ?

Cenová kalkulace Hyundai Kona indikuje, že by 1kWh akumulátoru měla stát 8,5 tis. Kč, proč stojí Tesla 2 mega ? .
Avatar - WinDiesel
5. 8. 2019 16:56
Zoufalství ...
Výraz zoufalství, nějak není dost zákazníků kteří by udrželi Teslu nad vodou ……..
Avatar - KANKUNEN
5. 8. 2019 14:28
To musí být kolenovrt, dát 2 mega,
protože si nabiju zdarma.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud