Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla otevře v Praze své první servisní středisko v Česku

ČTK ČTK 29. 1. 2019 • 05:48
22
27
Zobrazit náhledy (22)
Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S
Výrobce elektromobilů Tesla otevře v Praze nejpozději v březnu své první servisní středisko v České republice. Píše o tom dnešní vydání deníku E15. Doposud bylo až 900 českých a slovenských řidičů Tesly odkázáno na německé a rakouské dílny automobilky.

"Oficiální Tesla servisní středisko bude v Praze otevřeno koncem února nebo v průběhu března. Českým majitelům tak nahradí servisy v Mnichově, Norimberku či ve Vídni," řekl šéf české Asociace elektromobility a inovativních technologií Radovan Hasala.

Startovní krok pro rozjezd střediska udělala Tesla už koncem loňského roku, kdy v Česku zaregistrovala svou firemní pobočku. Zároveň automobilka podle svých webových stránek už loni od října do prosince vypsala pro Prahu pět pracovních pozic zahrnujících techniky, manažery a poradce pro servis a náhradní díly.

Podle odborníků důležitost českého trhu v očích americké Tesly roste. Následujícím krokem by podle nich mohlo být i perspektivní zřízení oficiálního prodejního zastoupení, píše list.

Dvou dosud nabízených elektromobilů Tesly, tedy modelů S a X, je v Česku registrováno až 700 a dalších 200 jezdí podle expertů na Slovensku. Tesla zakládá servisní středisko v Praze krátce před příchodem Modelu 3, od kterého si slibuje masivnější růst. Pro české zákazníky by měl být model dostupný přibližně koncem března nebo v dubnu, dodal Hasala. Zájemci mají prodejní podporu nejblíže ve Vídni, kde působí dva čeští zástupci, kteří auta po dohodě předvádějí vážným zájemcům, uzavírá E15.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
30. 1. 2019 11:59
Re: E.Musk
Píšeš blbosti - splodiny zo svojho auta je o.k. - je to tvoje auto. Splodiny pre elektroautá by museli byť PRESNE také aký je energetický mix danej krajiny.
30. 1. 2019 08:13
Re: Info
hmm jinými slovy víš vo tom ouno blbejaklopata njn klasika, nic mimořádnýho >:D a kotouče samozřejmě nevydrží věčně, max 100k/10let [odkaz]
30. 1. 2019 00:36
Re: Info
Kotúče podľa Muska meniť nie je treba, jedny vydržia celú životnosť auta :-), ostatné diely je jedno koľko stoja, aj tak nie sú na sklade
Avatar - ElectroDad
29. 1. 2019 22:43
dostáváme se na mapu světové elektromobility
To je moc dobře, že v ČR bude servisní cemtrum a následně showroom Tesly, pro všechny eletromobilisty. Jednak se tím zpřístupní širšímu publiku Tesly (třeba já se dílenského zpracování, spolehlivosti a nákladnosti servisu Tesel ještě bojím) a zároveň zpozorní ostatní automobilky, že ve svých prodejních plánech elektromobilů s Česko-Slovenskem musí počítat.
Avatar - white label
29. 1. 2019 20:40
Re: E.Musk
Kdežto na tomhle křesle budeš dýchat čerstvě přivedené zplodiny vybraných tepelných elektráren...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku