Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla otevře v Praze své první servisní středisko v Česku

ČTK ČTK 29. 1. 2019
22
27
Zobrazit náhledy (22)
Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S
Výrobce elektromobilů Tesla otevře v Praze nejpozději v březnu své první servisní středisko v České republice. Píše o tom dnešní vydání deníku E15. Doposud bylo až 900 českých a slovenských řidičů Tesly odkázáno na německé a rakouské dílny automobilky.

"Oficiální Tesla servisní středisko bude v Praze otevřeno koncem února nebo v průběhu března. Českým majitelům tak nahradí servisy v Mnichově, Norimberku či ve Vídni," řekl šéf české Asociace elektromobility a inovativních technologií Radovan Hasala.

Startovní krok pro rozjezd střediska udělala Tesla už koncem loňského roku, kdy v Česku zaregistrovala svou firemní pobočku. Zároveň automobilka podle svých webových stránek už loni od října do prosince vypsala pro Prahu pět pracovních pozic zahrnujících techniky, manažery a poradce pro servis a náhradní díly.

Podle odborníků důležitost českého trhu v očích americké Tesly roste. Následujícím krokem by podle nich mohlo být i perspektivní zřízení oficiálního prodejního zastoupení, píše list.

Dvou dosud nabízených elektromobilů Tesly, tedy modelů S a X, je v Česku registrováno až 700 a dalších 200 jezdí podle expertů na Slovensku. Tesla zakládá servisní středisko v Praze krátce před příchodem Modelu 3, od kterého si slibuje masivnější růst. Pro české zákazníky by měl být model dostupný přibližně koncem března nebo v dubnu, dodal Hasala. Zájemci mají prodejní podporu nejblíže ve Vídni, kde působí dva čeští zástupci, kteří auta po dohodě předvádějí vážným zájemcům, uzavírá E15.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

E.Musk
Lovap
| 30. 1. 2019
Píšeš blbosti - splodiny zo svojho auta je o.k. - je to tvoje auto. Splodiny pre elektroautá by museli byť PRESNE také aký je energetický mix danej krajiny.
Avatar - Kharl.ANTIDIESEL
Info
Kharl.ANTIDIESEL
| 30. 1. 2019
hmm jinými slovy víš vo tom ouno blbejaklopata njn klasika, nic mimořádnýho >:D a kotouče samozřejmě nevydrží věčně, max 100k/10let [odkaz]
Info
tomoooo
| 30. 1. 2019
Kotúče podľa Muska meniť nie je treba, jedny vydržia celú životnosť auta :-), ostatné diely je jedno koľko stoja, aj tak nie sú na sklade
Avatar - ElectroDad
dostáváme se na mapu světové elektromobility
ElectroDad
| 29. 1. 2019
To je moc dobře, že v ČR bude servisní cemtrum a následně showroom Tesly, pro všechny eletromobilisty. Jednak se tím zpřístupní širšímu publiku Tesly (třeba já se dílenského zpracování, spolehlivosti a nákladnosti servisu Tesel ještě bojím) a zároveň zpozorní ostatní automobilky, že ve svých prodejních plánech elektromobilů s Česko-Slovenskem musí počítat.
Avatar - white label
E.Musk
white label
| 29. 1. 2019
Kdežto na tomhle křesle budeš dýchat čerstvě přivedené zplodiny vybraných tepelných elektráren...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku