Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla otevřela továrnu v nizozemském Tilburgu

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 29. 9. 2015 • 14:48
7
71
Zobrazit náhledy (7)
Tesla Tesla
Tesla otevřela první výrobní závod mimo území Spojených států. Jejím evropským domovem se stal nizozemský Tilburg.

V Tilburgu se až dosud nacházel velký evropský sklad amerického výrobce elektromobilů, sedany Modelu S se tu také kompletovaly a přizpůsobovaly našim předpisům. Země tulipánů je k tomuto alternativnímu pohonu stejně jako kupříkladu Norsko poměrně štědrá. Nyní se zde budou přímo vyrábět z dílů dodaných z hlavní továrny v kalifornském Fremontu, totéž samozřejmě čeká i Model X, který se začne prodávat ještě letos.

Produkce v Tilburgu se zatím odhaduje na 450 vozů týdně, což ale není ani polovina aktuální kapacity, která činí tisícovku aut za sedm dní. Sám Elon Musk řekl: „Je zde ještě hodně prostoru pro růst a další expanzi.“ Tesla Motors chce rozšiřovat své aktivity, i když stále není v zisku. Smělé plány hovoří o půl milionu nových elektromobilů této značky, které chce vyrábět každý rok. Cíl dosažení této hranice si stanovila na letopočet 2020, tedy do pouhých pěti let. V komplexu je i zastřešená testovací trať o délce 750 metrů. Zkušební řidiči tak budou mít jistě práce dost.

Evropská továrna asi nezůstane jedinou, další vhodná lokace se podle šéfa firmy začne hledat na začátku příštího roku. Tesla chce samozřejmě navýšit prodeje na starém kontinentu a zkrátit čekání klientů na objednaná auta. Zatím tvoří zhruba 30 % odbytu, z toho jen třináct procent zmíněné Norsko. Daří se i jinde ve Skandinávii, relativně slušné výsledky pro značku vykazují také Německo, Francie a Španělsko. Přes polovinu vozů udá na domácím, americkém trhu, zbytek nad deset procent pak v Číně.

Třetí řadou v nabídce bude menší sportovní sedan Model 3, který se v sériové výrobě objeví v USA a v Evropě do roku 2018, tedy v horizontu tří let. Prototyp zřejmě uvidíme už příští rok.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - Hammunasakra
29. 9. 2015 22:52
Re: triezvo uvažujúci
Nesuď podle sebe ;-)
Avatar - Hammunasakra
29. 9. 2015 22:50
Re: Nikomu bych nepřál pocit bezmoci v dlouhé koloně s vybit
:yes: :yes: :yes:
Avatar - Hammunasakra
29. 9. 2015 22:43
Re: A aby Tesla prosperovala
Vypadá to že Musk je estě schopnější než sem myslel :yes: >:D >:D

S tebou byla vždycky sranda ale ty perly co píšeš poslední tejden sou na psychyatrii. Na dlouho >:-[]
29. 9. 2015 21:05
Re: Nikomu bych nepřál pocit bezmoci v dlouhé koloně s vybit
:yes:
Avatar - Bully_
29. 9. 2015 20:36
Re: Nikomu bych nepřál pocit bezmoci v dlouhé koloně s vybit
Blue Sun:
my, nepokrokovi zpatecnici prejici si dobu kamennou (nebo jaxi ten svuj pokus o flame myslel?) nahodou diskutujeme proto, abychom se prave argumenty dovedeli neco, co jeste nevime. A radi ;-) S mariachim se diskutuje dobre.
Ja bych Teslu klidne chtel, az se poresi veci, pro ktere ji dneska proste mit ani nemuzu. Zajima me, jinak bych neztracel cas prave v tehle diskuzi. Nevim kde beres svoje domnenky, ze bych mel byt a priori proti ni nejak zaujaty.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku