Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tipy na víkend: Italské, americké i japonské vozy, veterán rallye a další

Jan Faltýsek
Diskuze (1)

Podívejte se na výběr nejzajímavějších automobilových akcí, které se konají o víkendu od 23. a 24. září 2023 v České republice. Setkání veteránů, rally i výstavy – pro každého něco!

Fryštácká Retro Rally

Kdy: 23. 9. 2023  Kde: Fryšták, Zlínský kraj

Start soutěže je naplánován na 10:00 hodin a účastníci budou závodit s vozidly vyráběnými do roku 1990. Tato událost je součástí Mistrovství České republiky a Poháru historických vozidel AVCC AČR, které zahrnuje závody pro automobily i motocykly, rozdělené podle roku výroby.

Speed Festival Česká Lípa

Kdy: 23. - 24. 9. 2023  Kde: Česká Lípa

Web: speedfestival.cz

Tento nezapomenutelný víkend můžete prožít za volantem svého vozu nebo jako divák festivalového dění. Vstup na akci je pro diváky zdarma. Během této události si můžete užít setinovou rallye, Tatra Concours d'Elegance, expozici závodního prostředí, výstavy motocyklů a automobilů, večerní Grand Prix, jízdní prezentace historických i současných vozidel, závodních speciálů a supersportů, a také jízdy historickými vlaky.

Rally britské automobily XXV – NarozeMini

Kdy: 23. - 24. 9. 2023  Kde: Hotel Medlov, u Nového Města n.M.

Rally britských automobilů XXV. NarozeMini v Medlově je třídenním setkáním majitelů anglických vozů, zejména derivátů Mini classic od značek jako Austin, Rover, Wolseley, Morris, MG, Riley, Marcos, GTM, Innocenti, Lotus, Jaguar, MG, Rover, Bentley a obecně Leyland/BMC. Během akce se koná celodenní orientační rally o ceny. Start hlavní rally bude v sobotu v devět hodin.

Sraz Amerických vozidel OC Letňany

Kdy: 23. 9. 2023  Kde: OC Letňany, Praha

Sraz amerických vozidel, který se koná již po třiadvacáté, jehož unikátem je, že nabídne individuální představení automobilů na předváděcí rampě, což představuje jedinečnou příležitost pro majitele i fanoušky. Pro veřejnost je vstupné dobrovolné, program začíná v 10.00 hodin.

Video se připravuje ...

Podzimní Sosnění

Kdy: 23. 9. 2023  Kde: Autodrom Sosnová, Liberecký kraj

Podzimní Sosnění je pořádané Czech Classic Car Clubem. Jsou zváni majitelé závodních a sportovních historických automobilů, aby si přijeli zazávodit na autodrom v Sosnové. Unikátní závodní speciály budou prezentovány při demonstračních jízdách. Každý účastník stráví na dráze minimálně hodinu. Monoposty formule 3 a MTX mají vlastní kategorii.

Spanilá jízda veteránů 2023

Kdy: 23. 9. 2023  Kde: Ulice Mánesova, Boskovice

Příjezd veteránů na parkoviště bude probíhat od 8:00 do 9:30 hodin, a odjezd na spanilou jízdu je naplánován na 10:30 hodin. Během trasy do Jevíčka, kde je plánovaná hodinová pauza na oběd, budou také krátké zastávky. Tato akce slouží jako skvělý způsob pro milovníky veteránů, aby společně zakončili sezónu.

Podzimní jízda italských vozů

Kdy: 23. 9. 2023  Kde: POP Airport, Tuchoměřice

Akce zahrnuje komentovanou prohlídku galerie Engine Group s italskými automobilovými ikonami, jízdu zručnosti a spanilou jízdu na Okoř. Sraz účastníků je mezi 9:00 a 10:00 hodinou na parkovišti POP Airport. Orientační časový plán zahrnuje prohlídku, jízdu zručnosti, vyhlášení výsledků a spanilou jízdu na hrad Okoř. Akci zakončí volná prohlídka Svatováclavských slavností na hradě Okoř od 15:00 do 18:00 hodin.

Ústecký autosalon – Japonsko

Kdy: 23. 9. 2023  Kde: SŠA, Ústí nad Orlicí

Ústecký autosalon 2023 bude zaměřený na japonské vozy a představí vám širokou škálu značek a modelů. Akce se koná od 9 do 17 hodin areálu dílen SŠ automobilní Ústí nad Orlicí - Hylváty. Uvidíte nové i historické stroje, automobily, motocykly, traktory, zemědělskou a komunální techniku. Vstupné 100 Kč. Přijeďte se svým japonským strojem a vstupné je poloviční... 

Jan Faltýsek
Diskuze (1)

Doporučujeme

22. 9. 2023 17:33
Spousta takovýchto skvělých automobilových akcí...
...a hlavně masová účast Čechů na nich jsou nejlepší odpovědí na zločinné snahy elektrofašistů a eurohujerů! :-) :yes: :yes: :yes: