Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle auto za čtyři roky od výroby ztratilo na hodnotě 9 milionů korun

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 12. 2019 • 14:31
23
Zobrazit náhledy (23)
Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D Brabus iBusiness 3D

V jednom nizozemském autosalonu se objevilo na prodej auto, které za čtyři roky na hodnotě ztratilo více než 9 milionů korun. A přitom najezdilo jen 453 kilometrů.

Jde o společností Brabus upravený Mercedes-Benz Viano, který si známý úpravce v roce 2015 cenil na 507.850 eur, což je podle současného kurzu skoro 13 milionů korun.

Podle všeho vznikl jediný exemplář, který sloužil k marketingovým účelům. A právě ten je aktuálně na prodej. K mání je za 149.500 eur, tedy asi 3,8 milionu korun. I to je pochopitelně hodně peněz, ale vzhledem k původní ceně jde o výrazný sešup.

A protože dodávka najezdila jen 453 kilometrů, dá se snadno spočítat, že každý ujetý kilometr vyšel na více než 20 tisíc korun.

Na druhou stranu se tomuto Vianu s delším rozvorem nedá upřít atraktivita. Uvnitř se totiž nachází pojízdná kancelář kombinovaná s luxusním obývákem, v níž se nešetřilo kůží, hodnotnými materiály a komfortní výbavou. Základem jsou dvě samostatná sedadla s vyhříváním, ventilací a masážní funkcí.

Nechybí na tehdejší dobu moderní elektronika v podobě 3D televize s 40palcovou úhlopříčkou, iPadů, Blu-ray přehrávače, Apple TV či výkonného audio systému Bang & Olufsen.

A aby lidé na palubě nestrádali hlady a žízní, najdeme ve výbavě také kávovar, chladničku a minibar.

O pohon se stará 3,5litrový šestiválec o výkonu 190 kW, exteriér pak společnost Brabus oživila decentními doplňky, odlišnými koly a dvojitým výfukem.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku