Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je zřejmě nejstylovější Mini, jaké si teď můžete koupit

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Původní Mini patří mezi nejznámější auta všech dob. Jistě tomu pomohla také účast v komediích s panem Beanem.

V některých z nich Mini dokonce hrálo velice důležitou roli. Třeba si ostatně také vybavíte scény, v nichž Mr. Bean během řízení vykonává klasické ranní procedury. Nebo jak malý vůz šoféruje z fungl nového křesla upevněného na střeše.

A právě na komedii s křeslem na střeše zřetelně odkazuje jedno Mini, které je aktuálně k mání ve Velké Británii prostřednictvím internetové aukce. Patří k němu totiž také hnědé křeslo.

To bylo společně s autem součástí expozice dnes už neexistujícího muzea London Motor Museum v Londýně. A když se na Mini podíváme důkladně, můžeme si všimnout také charakteristické černé přední kapoty nebo dalšího typického detailu v podobě "bezpečnostní" zástrče na pravých dveřích.

Na karoserii se dále nachází nápis tvrdící, že jde o jeden z automobilů z televizní série o panu Beanovi. Prodejce však upozorňuje, že nemůže zaručit, že to je pravda, historie tohoto exempláře prý není příliš dobře zmapovaná - až na zmíněné několikaleté vystavení v muzeu. Na střeše by se každopádně měl nacházet podpis Rowana Atkinsona, představitele pana Beana, z ledna roku 2015.

Samotné auto bylo vyrobeno v roce 1976 a zajímavé je i tím, že je vybaveno automatickou převodovkou. Na odometru vidíme 36.139 mil (58.160 km). Stav ovšem není zrovna stoprocentní, na mnoha místech se projevuje koroze, všimnout si můžeme různých šrámů a ani interiér není v dokonalé formě.

Video se připravuje ...

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme