Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota FT-EV II: Koncept elektromobilu do města

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 10. 2009 • 05:50
13
1
Zobrazit náhledy (13)
Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ
Japonská automobilka si pro autosalon v Tokiu připravila nový koncept FT-EV II, který navazuje na koncept FT-EV představený na lednovém autosalonu v Detroitu.

Toyota FT-EV II (Future Toyota Electric Vehicle) navazuje na lednový koncept FT-EV, jenž byl postaven na základě sériového modelu iQ, od nějž se lišil designérskými detaily a pohonem. Tentokrát Toyota připravila koncept, který dostal svébytný design i techniku.

Dvoudveřový FT-EV II zaujme díky posuvným dveřím, ale hlavní pozornost na sebe strhne možná až příliš futuristický interiér. V prostoru pro posádku jsou sice čtyři sedadla, ale klasický volant, pedály a palubní desku nahradila filigránská konstrukce s řadou displejů a dvojicí joysticků.

Elektromobil je dlouhý 2730 mm, což znamená, že je o 255 mm kratší než předchozí koncept FT-EV, jenž sdílel karoserii s modelem iQ. K pohonu má sloužit blíže nespecifikovaný elektromotor, jemuž dodají energii lithiové akumulátory. Na jedno nabití má FT-EV II ujet 90 km a jeho maximální rychlost je omezena na 100 km/h. Jakým způsobem a jak dlouho se mají akumulátory dobíjet, Toyota prozatím neuvedla.

Související články

Témata
8. 10. 2009 13:16
Hm...
;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud