Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota investuje stamiliony dolarů do výroby spalovacích motorů

Ondřej Mára Ondřej Mára 21. 4. 2022 • 22:55
17
5
Zobrazit náhledy (17)
Výroba motorů Toyota Výroba motorů Toyota Výroba motorů Toyota Toyota Takaoka Toyota Takaoka Toyota Takaoka Toyota Takaoka Toyota Motomachi Toyota Motomachi Toyota Motomachi Toyota Motomachi Toyota Motomachi

Až 383 milionů dolarů si rozdělí americké závody Toyota, která vyrábí spalovací motory do čistě spalovacích i hybridních automobilů.

Mnohé automobilky vidí budoucnost pouze v elektromobilitě, takže pozvolna ukončují investice do vývoje a výroby spalovacích motorů, Toyota však dlouhodobě drží odlišný přístup. To je ostatně patrné i z investice 383 milionů do výrobních závodů spalovacích motorů v USA.

Nová investice by měla být rozdělena do čtyř závodů, přičemž největší díl (222 milionů dolarů) získá závod Toyota v Huntsville, Alabama. V tomto závodu se vyrábí čtyřválcové spalovací motory, které jsou následně využívány jak v čistě spalovacích, tak i hybridních modelech. Díky investici by se přitom měla rozšířit plocha závodu dalších cca 10.590 m2.

Závod Troy v Missouri získá investici 109 milionů, která by měla putovat na vybavení pro výrobu hlav čtyřválcových motorů, zatímco závod Jackson v Tennessee získá 36 milionů dolarů na investici do výroby bloků čtyřválcových motorů.

Nejmenší podíl z nové investice, částku 16 milionů dolarů, získá závod Georgetown v Kentucky, který by měl zvýšit flexibilitu své produkční linky na čtyřválcové modely. Již v současnosti přitom závod dokáže vyrobit až 600.000 pohonných jednotek ročně.

Toyota ovšem neignoruje ani téma elektrifikace. V říjnu minulého roku oznámila investici 3,4 miliardy do amerických zařízení na výrobu baterií pro výrobu elektromobilů a elektrifikovaných vozidel. V rámci této investice se čeká stavba nového závodu, který by měl zaměstnat až 1750 lidí. Zatím není zřejmé, kde má závod vyrůst, v provozu by však měl být do roku 2025.

Zhruba v té době se navíc očekává, že Toyota nabídne první hybridní vozidla s technologií baterií s pevným elektrolytem – tzv. solid-state baterie. Ostatní výrobci, kteří tuto technologii vyvíjejí, počítají s jejím využitím v elektromobilech. Podle Toyoty však budou taková auta pro zákazníky příliš drahá. Rozšíření této technologie tak plánují přes ještě efektivnější hybridy.

Související články

Témata
22. 4. 2022 09:23
Re: 1:9
Ale výroba spalovákov sa len zmodernizuje, zatiaľ čo výrobu batérii treba vybudovať od základov.
21. 4. 2022 20:12
Re: 1:9
Taky jsem se docetl necelych 400 milionu do fosilu a 3,4 miliardy do elektriky.
Ale to nic neznamena. Ono popravde co chces na beznych motorech od toyoty vylepsovat… :-!
Avatar - petr petrumr
21. 4. 2022 18:00
Re: Jako každý den, premium gramatika.
ta toyota....jak jsem psal, deprese?
21. 4. 2022 17:54
1:9
Investice do spalováků a baterií v USA 1:9.

Ty investice do baterií jsou šílené. Jestě ke všemu do baterií dává japonská vláda 20 mld dolarů, část i Toyotě.
21. 4. 2022 16:47
Jako každý den, premium gramatika.
...závody Toyota, která vyrábí...
Články odjinud