Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota už nemusí cestovat na Nürburgring. Jeden si postavila hned za barákem

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 29. 4. 2019 • 00:05
8
5
Zobrazit náhledy (8)
Toyota Technical Center Shimoyama Toyota Technical Center Shimoyama Toyota Technical Center Shimoyama

Japonská automobilka otevírá novou 5,3 kilometru dlouhou testovací dráhu, která je jakýmsi novodobým Zeleným peklem.

Legendární okruh Nürburgring není jen domovinou všech milovníků vůně spáleného benzinu a sportovního svezení. Zpravidla slouží také k testování nových prototypů světových automobilek, které tu ladí poslední detaily. Okruh k odladění aut hojně využívala i Toyota, ale nyní se zdá, že už jej ani nebude potřebovat. Jednu testovací dráhu si totiž postavila ve svém vlastním centru.

Trať se nachází v japonském Aichi, měří 5,3 kilometru a je součástí areálu Toyota Technical Center Shimoyama. Právě tady japonská značka zkouší své nové vozy, provádí výzkum a vývoj a naplno využívá kapacit rozsáhlého areálu.

Není žádným tajemstvím, že samotná trať se nechala německým Nürburgringem značně inspirovat. Nabízí plejádu podobných zatáček a vlastně bude sloužit ke stejným účelům. Otevření nové dráhy vytvořilo v areálu 50 nových pracovních míst.

„Naším cílem je vyrábět stále lepší vozy a proto vyvíjíme maximální úsilí o to, abychom s auty mohli komunikovat a zlepšovat je,“ stojí v oficiálním prohlášení japonské automobilky. „Na základě našich zkušeností posbíraných po celém světě jsme postavili trať, která je replikou známých cest i těžkých jízdních podmínek. Chceme zdokonalovat každý z našich modelů a vyvíjet auta, která přinesou skutečnou radost z řízení,“ dodává prezident Toyoty Akio Toyoda.

Otevřením okruhu to ale nekončí. Další nové části technického centra včetně specializovaných laboratoří budou otevřeny do roku 2023.

Související články

Témata
30. 4. 2019 08:07
Re: JPN
Prečo si myslíš, že Japonci mali zámer niečo kopírovať? Nürburgring si
podľa mňa domyslel iba Kolman.
Avatar - speedfred
29. 4. 2019 17:22
JPN
sú v kopírovaní asi borci,ale toto sa im nepodarilo.
NS je aj tak iba jedna a niečo také už nepostaví v tejto dobe nikto.
29. 4. 2019 14:47
za ty prachy
Skoda ze za ty penize uz nekoupili nejakeho poradneho dizajnera.
Avatar - pradeda777
29. 4. 2019 13:31
Mají kliku,
že v Japonsku nemají "děti ze mě"...... :-!
Avatar - Dinar
29. 4. 2019 12:03
Proč to přirovnání
k Nurbrugringu? 5,3 km je délka běžného závodního okruhu. A charakter? Docela placka, existuje mnoho okruhů do kopce z kopce, obklopené stromy, tak proč zrovna tohle by mělo být novodobé zeleného peklo? Toyota si prostě postavila testovací okruh...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud