Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota vyvine nové SUV s Mazdou. Chystá se pro rok 2021

David Bureš David Bureš 12. 7. 2019 • 22:19
28
13
Zobrazit náhledy (28)
Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun Toyota FT-4X, Toyota Fun

Japonské automobilky Toyota a Mazda hlásí další spolupráci. Výsledkem podle všeho bude sériová verze konceptu Toyota FT-4X a technicky spřízněný sourozenec od Mazdy.

Toyota a Mazda jsou už několik let partneři, kteří spolupracují v několika oblastech. Mazda využívá hybridní techniku Toyoty a má přístup k jejím poznatkům z vývoje vodíkových aut, zatímco Toyota může využívat motory SkyActiv, navíc Yaris pro americký trh je v dnešní podobě jen přeznačkovaná Mazda 2. Spekuluje se také o sdílení platformy s pohonem zadní nápravy a šestiválcem v útrobách, to však není všechno.

Japonské duo totiž potvrdilo, že v právě budované továrně Huntsville v americké Alabamě bude stavět dvojici SUV. Konkrétně má jít o sériovou verzi konceptu Toyota FT-4X z roku 2017, který doplní model značky Mazda, s ohledem na velikost zřejmě pojmenovaný CX-7.

Budovaný závod, společný projekt dvou japonských automobilek, měl původně stavět model Toyota Corolla, kvůli změně preferencí zákazníků se však Toyota nakonec rozhodla jinak. Mazda naopak odjakživa chtěla v Alabamě vyrábět blíže nespecifikované SUV. Továrna Huntsville má zahájit provoz v roce 2021 a je plánována pro výrobu až 300.000 automobilů ročně.

Zatímco Yaris je v dnešní podobě pro americký trh jen přeznačkovanou verzí Mazdy 2, chystaná dvojice SUV má mít svébytný design. Mazda ostatně zdůrazňuje, že dvojici aut si každý z výrobců vyvíjí sám. Automobily však budou sdílet část techniky, aby se snížily vývojové i výrobní náklady.

Každopádně zatím není jasné, zda se v Alabamě vyráběná dvojice podívá také do Evropy. Mazda ostatně tvrdí, že připravované SUV je primárně určené pro americký trh, kde by se mohlo stát jejím nejprodávanějším modelem. Půjde o vůz větší než u nás známá CX-5, která by na americkém trhu měla konkurovat vozům typu Chevrolet Blazer.

Toyota by pak sériovou variantou FT-4X vyplnila mezeru mezi C-HR a RAV4, přičemž je také možné, že by toto auto s krabicovitou karoserií prodávala primárně v Severní Americe. Oproti C-HR by se odlišilo vzhledem bližším terénním autům a také nabídnutím pohonu všech kol. Sériový model má mít přitom hodně blízko konceptu, při jehož uvedení značka uvedla, že je ze tří čtvrtin připravený pro výrobu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - CICERO
12. 7. 2019 21:39
Re: pecka
Styl? Tohle má styl !!! :-) A to je třeba auto který mi v základu přijde zvláštní ale stačí přiblížit zemi,aftermarket kola a světe div se... :-) Funguje to DOKONALOST :-) >>>> NE NENI TO SUV je to.... ELEGANCE !!! https://www.autovolo.co.uk/…/wraith/8525652/?… a pak taky >> https://www.autovolo.co.uk/…phantom/8525747/?…
Avatar - 3_diamanty
12. 7. 2019 19:24
pecka
ma to taky landroverovsky styl ale to vobec nevadi... lebo ten je na terenakoch naj naj naj ... rovno to pustit do vyroby a peniazky sa len tak pohrnu... krasna masina :yes:
12. 7. 2019 18:55
Nepřehánějí ty hrany?
Na RAVce to vypadá děsně, ale tohle jde dál. Naštěstí je to jen koncept, zvenku děs, ale vnitřek (až na volant) mi tak špatný nepřijde ;-)
Avatar - Emel
12. 7. 2019 15:00
Re: Co na říct?
Projel jsem se v Landcrui***, stačila mi se***, že se na to nevy***, ten Vaculík je ***!
Avatar - speedfred
12. 7. 2019 14:55
Re: Co na říct?
:-) totok majú vychytané ale tenis,sázky a holé baby idú na plno.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku