Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tunel Blanka otevřen, byli jsme u toho a poprvé jej projeli (+video)

Jan Mička Jan Mička 19. 9. 2015
10
89
Zobrazit náhledy (10)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Dnes těsně před patnáctou hodinou byl slavnostně otevřen pražský tunelový komplex Blanka. Byli jsme u toho a projeli úsek od Trojského mostu po Malovanku.

Ani se tomu nechce věřit, ale je to skutečně tak – v Praze byl dnes zahájen provoz tunelového komplexu Blanka. Stavba původně neměla stát více než 25,7 miliardy korun, cena ale během let rapidně vzrostla. Zahájení výstavby proběhlo už v roce 2007 a hotovo mělo být o čtyři roky později, nakonec se ale čekalo dvakrát tak dlouho.

Tunel Blanka má za úkol odlehčit pražské dopravě a zlepšit úroveň zdejšího ovzduší. Krizovými místy jsou především ulice Milady Horákové ve směru na Letnou a V Holešovičkách směrem do centra. V obou místech si často postojíte zhruba půl hodiny.

Slavnostní otevření tunelového komplexu Blanka probíhalo na Letné, my však vyčkávali v Troji. Zatímco ještě v 14:30 byl u vjezdu do Bubenečského tunelu relativně klid a automobily se štosovaly hlavně v nájezdu na Trojský most, o dvacet minut později nastal tak trochu chaos. Městská policie odstranila zátarasy, do tubusu se v tu ránu vydaly desítky automobilů, a my vyrazili společně s nimi.

360p480p240p720p

Jak můžete vidět v přiloženém videu, po celou dobu jízdy byla díky kvalitnímu osvětlení velmi dobrá viditelnost (na rozdíl od navazujícího Strahovského tunelu), průchody do vedlejších tubusů a SOS výklenky jsou zřetelně označeny, a nechybí ani varovné osvětlení pro případ, že se uvnitř stane malér. Šestikilometrový úsek od Trojského mostu po Malovanku jsme zvládli asi za sedm minut maximální rychlostí 50 km/h, po ustálení provozu ale bude limit zvýšen na 70 km/h.

Tunelu Blanka se budeme v příštích dnech věnovat podrobněji. V reportáži se například dozvíte, kolik času jeho využitím ušetříte ve srovnání s paralelními trasami, nebo jak se zlepšil či zhoršil provoz v krizových místech pražských ulic.

Foto: Jiří Pekárek a autor

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

tak dneska uz se jezdi 70
riverside
| 21. 9. 2015
jj, pohodicka, stejne jako ve strahovskem tunelu... a jeste vetsi pohodicka bude, kdyz budeme na silnici potkavat co nejmene "chytrolinu" typu Futurista a GuillomeG ;-)
tak dneska uz se jezdi 70
holden_holden
| 21. 9. 2015
pohoda
Ano, autor má při řízení špatné návyky
vilhaus
| 21. 9. 2015
Ano, v dopravním provozu se musíme chovat striktně podle pravidel. To s testy nemá nic společného. Kdo se tak nechová, je *.
Jízda
HaroldKytka
| 21. 9. 2015
Jak to souvisi s jeho prispevkem na ktery reagujes ?
Ano, autor má při řízení špatné návyky
vilhaus
| 21. 9. 2015
Proč by Vás měl někdo kamenovat za názor? Fakticky pouze doplňujete, co jsem napsal já. Autor sice kritizuje, že se lidé neumějí zipovat, ale sám pro to nenechává žádné místo. Zipovat (výjezd, nájezd, zúžení) se dá bezpečně pouze tehdy, když mají vozidla mezi sebou dostatečné rozestupy, tak, aby to pro všechny okolo bylo bezpečné a plynulé. To, že se těžko dostává z pruhu do pruhu je s tím přímo spojeno.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku